Naujienos

  Mūsų Tėvynė – LIETUVA

Kovo 10 d. šventėme Lietuvos Nepriklausomybės gimtadienį – visi kartu deklamavome eilėraštį, dainavome, šokome, piešėme, pūtėme balionus ir kieme net išskleidėme didelę mūsų valstybės vėliavą. Mūsų Tėvynė – LIETUVA ir mes ją tikrai mylime!!!
Valio mažiesiems futbolininkams!!!

Priešmokyklinio ugdymo pedagogė Laima

  Vasario 16 - oji

Tris spalvas gerai žinau-
Geltona, žalia, raudona.
Vėliavėlėj Lietuvos
Jos plazdena nuolatos.

Vasario 16 –oji Lietuvos valstybės atkūrimo diena, šią dieną paminėti į salę susirinko mūsų lopšelio–daželio „Gandriukas“ vaikučiai. Salėje skambėjo eilės, dainelės apie Lietuvą, žaidėme lietuvių liaudies žaidimus–ratelius, o koridoriaus patalpose organizuota meninių-kūrybinių darbelių paroda „Trys spalvos“, prie kurios labai noriai prisijungė vaikučių tėveliai savo įvairiais darbeliais. Paroda skirta Lietuvos valstybės atkūrimo ir Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienoms paminėti.
Auklėtojos metodininkės Laimutė ir Rūta

  Užgavėnių šventė 2016 m.

  Sveikai valgau – sveikas esu

,,Drugelių“ grupės vaikai ir auklėtojos vykdo projektą ,,Sveikai valgau – sveikas esu”. Į svečius jie pasikvietė sveikatos priežiūros specialistę, kuri parodė, kaip spaudžiamos sultys. Vėliau mažieji patys pabandė spausti sultis, jas ragauti, tyrinėti, kalbėtis apie tai, kuo naudingi vaisiai ir daržovės.

Auklėtoja Donata Magylienė,
Sveikatos priežiūros specialistė Jolanta Grakauskienė

  „Futboliuko“ varžybose „Gandriukų“ komanda laimėjo III vietą!

Ramygalos gimnazijoje vyko jau ne pirmus metus organizuojamos „Futboliuko“ varžybos. Jose dalyvavo dvi priešmokyklinės grupės komandos: „Gandriukai“ ir „Kodėlčiukai“. Drąsesnė, greitesnė ir taiklesnė buvo „Gandriukų“ komanda, kuri laimėjo III vietą. Sveikiname komandos narius – Rugilę Šiaulinskaitę, Auksę Radziulytę, Matą Meilutį ir Agnių Markevičių.
Valio mažiesiems futbolininkams!!!

Priešmokyklinės grupės auklėtoja Laima

  Pramoga „Graži karalienė Žiema“

Sausio 14 dieną darželio ugdytiniai skubėjo į lauką, kur turėjo įvykti pramoga „Graži karalienė Žiema“. Vaikai labai smagiai purkšdami dažė ir puošė sniego šimtakojį „Spalviuką“, jis džiugins iki kol nutirps sniegas. Vyriausieji ir drąsiausieji išbandė savo jėgas taiklumo rungtyje- bandė gniūžtėmis pataikyti į taikinio vidurį. Visi smagiai leido laiką, veiduose žaidė šypsenos. Palinkėjome vieni kitiems gražios ir linksmos žiemos.

Auklėtojos Diana, Arnė, Laimutė

  Pilietinė akcija „Atmintis gyva, nes liudija“

  Iki pasimatymo, eglute!

  Susitikimo su Kalėdų Seneliu akimirkos

  Kalėdinis aukcionas

Sulaukėme trečiojo Kalėdinio aukciono. Jo šventinę nuotaiką kurti padėjo Ramygalos kultūros centro moterų ansamblis. Džiaugiamės turėdami tokius socialinius partnerius. Dėkojame UAB „Mažeikių mėsinė“ bei „Žemaitijos pienas“ už vaišes vakaro svečiams. Surinkome 717,50 Eur. lėšų, kurias skirsime darželio kiemo žaidimams. Nuoširdus ačiū visiems tėveliams ir darželio darbuotojams, prisidėjusiems prie akcijos įgyvendinimo.

  Ilgi advento vakarai

Gruodžio 1d. darželio vaikai buvo pakviesti į šventinę pramogą „Ilgi advento vakarai“. Renginio pradžioje jie klausėsi pasakos apie keturis angelus, kurie aplankė mažus vaikučius. Vėliau prisiminė advento tradicijas. Kartu su auklėtojomis pynė ir puošė adventinius vainikus, žaidė adventinius žaidimus - ratelius.

Auklėtoja Donata Magylienė

  Paveikslėlių iš kamštelių kūrimas

Visą mėnesį darželio bendruomenė rinko įvairiausius plastikinius kamštelius. Lapkričio 25 d. grupėse iš jų kūrėme spalvingus paveikslėlius: kas kolektyviai ir su auklėtojų pagalba, kas draugiškai porose padedant draugui. Vėliau visi sugužėjome į salę. Čia sugalvojome sudėti vieną didelį paveikslą. Dirbome visi: vaikai atrinko kamštelius pagal spalvas, auklėtojos išdėliojo kontūrus, vaikai juos užpildė reikiamos spalvos kamšteliais. Pabaigoje visi labai džiaugėmės dideliu irgražiu mūsų darželio simboliu – GANDRIUKU.

  Darželio dovana – išvyka į spektaklį

Lapkričio 26 d. didesnieji darželio auklėtiniai nuo pat ryto labai nekantravo ir vis dairėsi pro langą. Tą dieną vaikučių laukė puiki darželio dovana – išvyka į Panevėžio teatrą “Menas”. Į prie darželio atvažiavusį autobusą skubėjo “Ežiukų”, “Drugelių”, Kiškučių” ir “Kodėlčiukų” grupių auklėtiniai. Prigūžėjo pilnas autobusas!
Vaikai išvažiavo į teatrą. Žiūrėjome linksmą muzikinę pasaką “Ten, kur gyvena spalvos”. Stebėdami spalviukų nuotykius, vaikai suprato, kad gyventi draugiškai yra daug linksmiau. Po spektaklio spalviukai kiekvienam padovanojo po linksmą knygelę ir mielai su mumis nusifotografavo.
Visi, pilni geros nuotaikos ir nepamirštamų įspūdžių, grįžome į savo darželį valgyti pietų.

Priešmokyklinio ugdymo pedagogė Laima Rudzinskienė

  Mažieji muzikantai

Džiaugiamės, kad š. m. lapkričio 23 d. darželį aplankė muzikos mokyklos mokinukai, kurie anksčiau lankė mūsų darželį. Dėkojame jiems ir jų mokytojams už puikų koncertą.

  Tarptautinis projektas „Sodo šventė“

Spalio – lapkričio mėn. „Ežiukų“ grupės vaikučiai kartu su savo auklėtoja Laimute Rasalskiene aktyviai dalyvavo tarptautiniame projekte „Sodo šventė“, kuriame dar dalyvavo ikimokyklinukai iš Lenkijos, Ispanijos, Rumunijos. Projekto metu ugdytiniai iš bulvių darė – ežiukus, iš obuolių virė – kirmėlytes, bei gaminosi vaisių desertą, kurį noriai valgė. Piešėme įvairias daržoves, vaisius. Darbeliais bei receptais pasikeitėme su projekto dalyviais. Gauti darbeliai iš projekto partnerių demonstruojami „Ežiukų“ grupės patalpose.

Auklėtoja metodininkė Laimutė Rasalskienė

  Kūrybos ir meno galia

Nuo lapkričio 9 d. iki 19 d. darželyje vyksta projektas „Kūrybos ir meno galia“. Savaitę vaikai kūrė darbus:
•„VIŠČIUKAI“- batukus kitaip;
•„EŽIUKAI“- burtų lazdeles;
•„DRUGELIAI“- pasakas kitaip;
•„KIŠKUČIAI“- eilėraštukus;
•„KODĖLČIUKAI“- mįsles.
Grupėse lankėsi logopedė, vedė vaizduotės žaidimus, su vaikais sprendė „pasakiškuosius uždavinius“. Lapkričio 17 d. įvyko šventė, kur vaikai su auklėtojų pagalba pristatė savo kūrinius, atliko užduotį „Kurk čia ir dabar“: šoko, dainavo, vaidino pasaką „Gandriuko teatre“, deklamavo, grojo duotais instrumentais. Norėjome, kad vaikai savo rankomis kurtų sveikinimus, juos dovanotų. Tam buvo skirta užduotis „Sukurk sveikinimą draugams“. Didžiausio pasisekimo sulaukė paskutinė užduotis „Papuošk pyragą“.
Iki lapkričio 27 d. galite apsilankyti vaikų darbų parodoje.
Projektą organizavo logopedė G. Dūdienė, direktorės pavaduotoja ugdymui R. Stankevičienė, auklėtoja N. Rimkienė

  Susirinkimas dėl Strateginio plano 2016-2018 m.

Lapkričio 12 d. vakare darželio bendruomenė rinkosi į Strateginio plano 2016-2018 m. prioritetų numatymo susirinkimą. Bendruomenė dirbo „kavinės“ metodu: užeidami į tris skirtingas „kavines“ tėvai ir darželio darbuotojai galėjo nurodyti silpnąsias ir stipriąsias įstaigos puses, siūlyti, kaip tobulinti darželio veiklą ateinančius trejus metus. Džiaugiamės bendruomenės aktyvumu.

  Mokykla 2015

Š. m. lapkričio 6 d. darželio bendruomenė vyko į 5-ąją mokyklų įrangos, mokymo priemonių ir technologijų parodą „Mokykla 2015", kuri vyko LPKC LITEXPO, Vilniuje. Pirmą kartą drauge su administracijos ir pedagogų atstovais parodą aplankė ir renginius stebėjo tėvų atstovai. Pedagogai turėjo galimybę apsilankyti seminaruose. Naujomis idėjomis, inovatyviomis priemonėmis paįvairinsime vaikų ugdymą.

  „Vaidiname dainą“

Pramogos, kurią organizavo meninio ugdymo pedagogė Zita Jakštienė, akimirkos.

  Seminaras

Š. m. spalio 14 d. Panevėžio r. Švietimo centre Ramygalos lopšelio-darželio „Gandriukas“ pedagogės R. Stankevičienė, G. Dūdienė, N. Rimkienė pravedė seminaro „Pedagogo ir vaiko kūrybiškumo sąveika“ paskutinę (III) dalį. Džiugu, kad visos seminaro dalyvės puikiai atliko ir įdomiai pristatė namų darbus. Jos teigė pasisėmusios naujos patirties, idėjų, kūrybiškumo, buvo paskatintos dirbti inovatyviai. Vaizduotė - galingas instrumentas, kiekvienam iš mūsų duotas. Kiekvienas iš mūsų - nepakartojamas kūrėjas.

  „Kodėlčiukų“ susitikimas su KAKE MAKE

Priešmokyklinės „Kodėlčiukų“ grupės vaikai labai laukė susitikimo su linksma pamėgtų knygelių veikėja KAKE MAKE. Į susitikimą „Pegaso“ knygyne atskubėjo su tėveliais, mažesniais broliukais ir sesutėmis. Visi kartu smagiai kūrė orkestrą, bandė visi ieškoti, kas pavogė iš tėvelių laiką, kartu dainavo, kad tamsa kartais gali būti ir visai graži. Po susitikimo su vaikais KAKĖ MAKĖ neskubėjo atsisveikinti, džiaugėsi, kad vaikai su tėveliais įsigijo naujų jos nuotykių knygelių, prisiminimui piešė širdutes ir mielai kartu su vaikais fotografavosi.

Auklėtoja Laima

  „Kiškučių“ ir „Drugelių“ grupių išvyka į Upytės tradicinių amatų centrą

Spalio 2 dieną vykome į Upytės tradicinių amatų centrą. Vaikus pasitiko centro darbuotoja Aušra. Ji papasakojo vaikams apie lietuvių liaudies amatus, supažindino su keramiku dėde Romu, kuris papasakojo apie puodžiaus amatą, parodė, kaip žiedžiami moliniai indai, kokiose krosnyse jie „kepami“. Po pasakojimo vaikai patys lipdė puodelius ir puošė tautiniais raštais. Grįžome pilni įspūdžių, geros nuotaikos.

Auklėtojos Diana ir Vilma

  Saugaus eismo savaitė

Rugsėjo 21 – 25 d. Ramygalos lopšelyje-darželyje „Gandriukas“ vyko saugaus eismo savaitė, kurios metu vaikai prisiminė Kelių eismo taisykles. Vaikučiai kartu su auklėtojomis iš įvairių priemonių gamino šviesoforus, kelio ženklus, piešė plakatus. „Drugelių“ grupės auklėtoja Diana organizavo viktoriną „Akį merkia šviesoforas“. Viktorinoje varžėsi „Drugelių“ ir „Kiškučių“ grupių ugdytiniai. Komandos atsakinėjo į klausimus apie kelio ženklų reikšmes, minė mįsles, žaidė žaidimus, rungtyniavo paspirtukų varžybose. Penktadienį vaikučius aplankė bendruomenės policininkas Darius kartu su policijos bičiuliu Amsiu ir VĮ „Panevėžio regiono keliai“ saugaus eismo skyriaus viršininkas Tomas. Svečiai labai šiltai bendravo su vaikais, įtvirtino kai kurias sugaus eismo taisykles, padovanojo vaikams atšvaitų, liemenių ir puikių stalo žaidimų.

Auklėtojos Diana Rankelienė ir Rūta Stankevičienė

  Nariuotakojai darželyje

Edukacinės ekspozicijos „Nariuotakojai darželyje“, kuri vyko rugsėjo 23 d., akimirkos...

  Projektas „Kurkime kartu“

Rugsėjo 17 d. „Viščiukų“ grupės auklėtojos ir tėveliai susirinko išpiešti darželio sienos pagal projektą „Kurkime kartu“. Piešinys su varliukais pagyvino „Gandriuko poilsiavietę“. Kurti visiems buvo labai smagu, todėl nusprendėme kitą savaitę vėl susirinkti toje pačioje vietoje ir papramogauti.

Auklėtojos Rūta Stankevičienė, Neringa Rimkienė

  Rugsėjo 1-oji

Rugsėjo pirmosios rytą darželio bendruomenė sugūžėjo į darželio salę. Visus pasveikino darželio direktorė Alma Simonavičienė. Vėliau vaikų aplankyti atvyko Pepė Ilgakojinė (auklėtoja Diana Rankelienė) su mergaite Onute (auklėtoja Arnė Budavičienė). Visi kartu linksminosi: dainavo, šoko, prisiminė pasakas ir savo grupėse ieškojo pasislėpusių skaičių, kuriuos atradę vaikai gavo siurprizų- saldainių.

  Grupių sąrašai 2015 m. rugsėjo 1 d.
  Kur ribos – nėra kūrybos

Birželio 10 d. mūsų darželyje vyko seminaro „Pedagogo ir vaiko kūrybiškumo sąveika“ I dalis. Seminarą logopedams ir ikimokyklinio ugdymo pedagogams organizavo direktorės pavaduotoja ugdymui Rūta Stankevičienė, logopedė metodininkė Gitana Dūdienė, auklėtoja Neringa Rimkienė.

  Pramoga „Sveika, vasarėle“

Birželio 9 dienos rytą į Ramygalos darželio „Gandriukas“ kiemą atskubėjo Pepė Ilgakojinė pasveikinti vaikučių su prasidėjusia vasara. Pepei buvo įdomu sužinoti, kiek vaikai paūgėjo, ko išmoko per mokslo metus, ar neužmiršo, kaip saugiai elgtis gamtoje ir kieme. Vaikai minė mįsles apie vasarą, gamtą, spėliojo, kokius vabzdžius ir paukščius Pepė imituoja, pūtė muilo burbulus, atliko sportines užduotis, dainavo, šoko. Kadangi vaikai daug visko sužinojo, daug išmoko, Pepė vaikams dovanojo po balioną, palinkėjo šiltos, žaismingos vasaros ir atsisveikino iki rudens.

Auklėtoja Diana Rankelienė

  Atsisveikinimas su darželiu

Kaip ir paukščiams mes jums palinkėsim
Šiandien tako šviesaus per erdves.
Te šie žodžiai į gėrį ir šviesą
Kuo tiesiausiai visus jus nuves.
Ir te pasakų mėlynos pilys,
Jūsų vaikiškas juokas skambus
Tartum kraitis į ilgą kelionę
Jus lydės ir jums kelrodžiu bus.

Priešmokyklinės grupės vaikučiai, nors ir šventiškai pasipuošę, atrodė kiek liūdnoki. Gegužės 29 d. jie atsisveikino su darželiu… Priešmokyklinukai paskutinį kartą darželyje šoko, dainavo, žaidė įvairius žaidimus. Savo eilėraštukais jie visiems dėkojo už rūpestį, šilumą. Visą renginį vedė priešmokyklinukų auklėtojos Laimutė Rasalskienė, Neringa Rimkienė, bei Ramygalos kultūros centro direktorė Loreta Kubiliūnienė ir Karolina Raziūnienė. Šis renginys buvo be galo nuoširdus. Tėveliai susižavėję stebėjo, kiek daug jų vaikučiai išmoko darželyje. Jie ne tik patys linksminosi, bet pakvietė į ratelį ir savo tėvelius.
Priešmokyklinio ugdymo pedagogė Laimutė Rasalskienė