Naujienos

  Kalėdų belaukiant

„Kiškučių“ grupės mamytės, laukdamos tradicinio Kalėdinio aukciono, kuris vyksta darželyje gruodžio mėnesį, sugalvojo pagaminti Kalėdinius vainikus. Grėtės mama Kristina padėjo įgyvendinti šią idėją. Smagu, kad ir kitos mamos prisidėjo. Ačiū visoms dalyvavusioms.

„Kiškučių“ grupės auklėtoja Diana

  Išvyka į Panevėžio lėlių vežimo teatrą

2016 m. gruodžio 1 d. „Kodėlčiukų“, „Kiškučių“, „Drugelių“ ir „Ežiukų“ gupių vaikučiai išsiruošė į Panevėžio Lėlių vežimo teatrą žiūrėti spektaklio „Raudonkepuraitė“. Tai vaikučiams buvo staigmena, kurią suorganizavo auklėtojos. Staigmena darželio ugdytiniams labai patiko: „Kiškučių“ grupės vaikai pasijuokė iš nedorėlio Vilko ir nusprendė šią pasaką suvaidinti darželyje, o „Kodėlčiukų“ grupės vaikai pasakė, kad reikės kartu su tėveliais nuvažiuoti į Panevėžio Lėlių vežimo teatrą ir pažiūrėti kitą vaidinimą.

Pedagogės Diana Rankelienė ir Rūta Stankevičienė

  „Viščiukų“ meduoliai

Lapkričio 24 d. „Viščiukų“ grupės tėveliai skubėjo į darželį, pas savo mažuosius vaikučius. Tėvelius pasikvietėme padėti vaikams meninėje veikloje, spalvinant medinius meduolius. Taip pat pabūti su savo mažaisiais, kartu pažaisti, pabendrauti.
Meduoliais pasipuošime šventinę eglutę.

Auklėtoja Donata Magylienė

  „Kodėlčiukai“ svečiavosi klube „Savos erdvės“

Smalsūs priešmokyklinės grupės auklėtiniai lapkričio 22 d. susiruošė į svečius. Ramygalos klube „Savos erdvės“ mūsų laukė įkūrėja Laima Kiškienė. Ji auklėtiniams papasakojo apie natūralią gamtos iškaseną – molį, kur jo randama, jo savybes, minkymo ir lipdymo būdus. Kiekvienas gavo po didelį gabalą molio ir ėmė kurti savo darbelius. Auklėtiniams labai patiko lipdyti. Baigę savo darbelius, vaikai noriai apžiūrinėjo draugų kūrinėlius. Kiek buvo džiaugsmo, kai sužinojome, kad juos galėsime parsinešti namo.
Į klubą „Savos erdvės“ dar pažadėjome sugrįžti.

Priešmokyklinio ugdymo pedagogė Laima Rudzinskienė

  „GANDRIUKAS“ svečiavosi pas „NYKŠTUKĄ“

Nepalankios oro sąlygos ir pavojingas kelio ruožas nesustabdė „Gandriuko“ darbuotojų noro apsilankyti Ukmergės lopšelyje-darželyje „Nykštukas“. „Nykštuko“ šeimininkės labai maloniai mus priėmė, pristatė savo darželį, apvedžiojo ir parodė vidaus, lauko edukacines erdves. Abiejų įstaigų sveikatos priežiūros specialistės, logopedės, buhalterės, auklėtojos galėjo pabendrauti vienos su kitomis ir pasidalyti savo patirtimi. Lopšelio-darželio abi vadovės dalijosi patirtimi apie įstaigos struktūrą, darbuotojų komplektavimą ir krūvių skirstymą. Auklėtojoms buvo aktualu sužinoti apie vaiko pažangos matavimą ir fiksavimą, jos liko sužavėtos „Nykštuko“ taikomu ugdymo modeliu. Visoms mums, kurios lankėsi svečiuose, įstrigo vienas svarbiausias dalykas: „Nykštuko“ aplinka kuriama, atsižvelgiant į vaiko poreikius, viskas pritaikoma taip, kad mažyliai jaustųsi lyg būtų namuose. Dėkojame „Nykštukui“, tikimės ir toliau bendrauti per projektinę, metodinę veiklas.

Ramygalos lopšelio-darželio „Gandriukas“ direktorė Alma Simonavičienė

  Ramygalos lopšelyje-darželyje „Gandriukas“ svečiai iš Žibartonių

Panevėžio r. Ramygalos lopšelyje-darželyje „Gandriukas“ lapkričio 15 dieną lankėsi Žibartonių pagrindinės mokyklos komanda: pavaduotoja ugdymui Danutė Ropienė ir ikimokyklinio ugdymo pedagogės. Viešnioms „Gandriuko“ vidines ir lauko edukacines erdves pristatė direktorė Alma Simonavičienė. Ji pasidžiaugė auklėtojų įkurtais tyrinėjimų kampeliais grupėse, tėvų pagamintu ir dovanotu „Gandriuko teatru“. Kieme viešnios grožėjosi tėvų pagalba įkurtomis „Gandriuko dailės galerija“ bei „Gandriuko stovyklaviete“. Lopšelio-darželio direktoriaus pavaduotoja ugdymui Rūta Stankevičienė su viešniomis aptarė įstaigoje taikomą vaikų vertinimą, pažangos fiksavimą. Direktorė pasidžiaugė veikiančia tėvų informavimo sistema, kuri dar yra tobulinama.
Tikimės, jog vizitas suteikė kolegėms minčių ir idėjų, kurias jos pritaikys savo ugdymo įstaigoje.

Ramygalos lopšelio-darželio direktorė Alma Simonavičienė

  Ekukacinis – praktinis užsiėmimas

Minint Europos sveikatos mitybos dieną lapkričio 8 d., Ramygalos lopšelyje – darželyje „Gandriukas“ vyko puikus ekukacinis – praktinis užsiėmimas. Visuomenės sveikatos specialistė vaikams skaitė pamokėles apie sveiką - tinkamą mitybą, daržovių bei vaisių naudą. Visuomenės sveikatos specialistė mažiesiems pasakojo ir akcentavo apie daržovėse ir vaisiuose esančius vitaminų šaltinius, pabrėžė pagrindinius dalykus kodėl juos ne tik naudinga, sveika, tačiau ir reikia valgyti.
Mažieji „Drugelių“ grupės nariai ne tik susidomėję klausėsi, tačiau turėjo ir puikią galimybę patys pabandyti išsispausti morkų – obuolių sulčių. Aktyviai ir drąsiai įsitraukę į užsiėmimą vaikai jas smalsiai tyrinėjo kaip iš daržovių ir vaisių gaunamos sultys ir visi drauge ragavo. Šis užsiėmimas vaikams buvo ne tik saldžiai įdomus, tačiau ir prasmingas, kadangi vaikai suprato kodėl daržoves ir vaisius pravartu valgyti.

Sveikatos priežiūros specialistė
Jolanta Grakauskienė

  „Nykštukas" atvyko pas „Gandriuką"

Spalio 25 dieną lopšelyje-darželyje „Gandriukas“ lankėsi grupelė svečių iš Ukmergės lopšelio-darželio „Nykštukas“. Viešnios domėjosi mūsų darželio edukacinėmis erdvėmis, dalijosi patirtimi apie savo darželio veiklas. Įstaigų direktorės pasirašė bendradarbiavimo sutartį, suplanavo atsakomąjį vizitą į Ukmergę. Priešmokyklinio ugdymo pedagogės pasikeitė elektroniniais adresais ir numatė bendrus projektus su savo ugdytiniais. Tikimės, jog bendradarbiavimas bus naudingas abiejų įstaigų darbuotojams, vaikučiams.

Direktorė Alma Simonavičienė

  Išvyka į gamtos mokyklą

Spalio 21 d. „Drugelių“ grupės vaikučiai apsilankė Panevėžio gamtos mokykloje ir susipažino su jos gyventojais: asiliuku, avytėmis, ožiukais bei kitais gyvūnais ir paukšteliais. Vaikučiai nuvežė mokyklos gyventojams lauktuvių: daržovių, grūdų. Kartu vyko ir grupės tėveliai.

Auklėtoja Laimutė Rasalskienė

  Sportinė pramoga „Linksmosios estafetės“

Š. m. spalio trečią savaitę mūsų lopšelyje – darželyje vyko sportinės pramogos, kuriose dalyvavo „ Ežiukų“, „Drugelių“ ir „Kiškučių“ grupių ugdytiniai. Vaikučiai aktyviai ir noriai dalyvavo įvairiose sportinėse rungtyse, žaidė judrius žaidimus.

Auklėtoja Laimutė Rasalskienė

  Smagu sportuoti drauge!

Saulėtą spalio 13 dieną į darželio kiemą sugužėjo patys mažiausi ir patys didžiausi – „Viščiukų“ ir „Kodėlčiukų“ grupių vaikai. Jų kieme laukė linksmos sportinės užduotys. Didiesiems vaikams buvo smagu padėti mažiesiems draugams įveikti įvairias kliūtis. Mažiesiems sportuoti buvo drąsiau, kai juos paskatino vyresnieji.
Šventės pabaigoje mažieji labai džiaugėsi spalvingais balionais.

Auklėtojos Donata Magylienė ir Laima Rudzinskienė

  Išvyka pas alpakas

Spalio 3 d. „Kiškučių“ ir „Kodėlčiukų“ grupių vaikučiai po pusryčių visi šiltai apsirengė ir išvažiavo į Panevėžio raj. Medikonių km. esantį alpakų ūkį. Kartu su mumis važiavo ir keletas smalsuolių tėvelių. Mus pasitiko šeimininkė Renata Meleškienė. Ji papasakojo, iš kur alpakos atkeliavo. Vaikams buvo įdomu sužinoti, kuo jas maitina, kada alpakas kerpa ir kur panaudoja jų vilną. Vaikai susidomėję klausinėjo, kokie alpakų vardai, maitino jas iš savo delniukų, glostė. Grįždami vaikai kalbėjo, kad ir jie norėtų auginti alpakas.

Auklėtojos Diana Rankelienė ir Laima Rudzinskienė

  Rudenėlio šventės akimirkos

  Mokymai Austrijoje

Ramygalos lopšelis-darželis „Gandriukas“ 2016 metais tapo edukacinių aplinkų respublikinio konkurso nugalėtoju. Ta proga darželio direktorei Almai Simonavičienei buvo suteikta galimybė dalyvauti mokymuose, kurie vyko Austrijoje. Austrijoje grupė iš Lietuvos lankė sodus ir parkus, kuriuose galėjo stebėti įvairių augalų gyvenimą, edukacinių erdvių tvarkymą ir priežiūrą. Direktorė parsivežė vertų dėmesio idėjų aplinkai puoselėti. Ji džiaugiasi ir naujų draugų bei socialinių partnerių atsiradimu, kurie artimiausiu metu žada apsilankyti darželyje ir užmegzti draugiškus santykius. Galėsime dalytis gerąja patirtimi apie edukacinių erdvių kūrimą.

  Pepės išdaigos

Rugsėjo 22 diena – tarptautinė diena be automobilio. Todėl tradiciškai rugsėjo mėn. vyresnių grupių vaikams (,,Kiškučių‘‘ ir ,,Kodėlčiukų‘‘ gr.) organizuojame saugaus eismo valandėlę.
Vaikus rugsėjo 23 dieną aplankė lėlytės Pepės draugė - Gerda ir prisiminė su vaikais saugaus elgesio taisykles namuose ir gatvėje, įtvirtino žinias apie kelio ženklus.

Auklėtojos Diana ir Rūta

  Filmukas "Edukacinės erdvės"

  Futbolo šventė Ramygalos gimnazijoje „Įgyvendink savo svajonę“ („Live your goals“)

Rugsėjo 16 d. nuo pat ryto “Kodėlčiukų“ grupės vaikai buvo linksmi, nes po pusryčių ruošėsi eiti į Ramygalos gimnazijos stadione organizuojamą futbolo šventę „Įgyvendink savo svajonę“. Šis projektas buvo skirtas mergaitėms, bet mums – mažiausiems dalyviams - leido dalyvauti visiems. Vieni planavo žaisti futbolą, kiti norėjo būti sirgaliais. Į šią šventę suvažiavo dalyvės iš įvairių Panevėžio rajono mokyklų. Dalyvių prisirinko pilnas mokyklos stadionas, visi pasipuošė ryškiais šventės marškinėliais, pasidalino į dvi komandas.
Mūsų mažieji futbolininkai buvo labai ištvermingi ir noriai dalyvavo įvairiose rungtyse: mokėsi varyti kamuolį, spirti ir pataikyti į vartus, žaidė futbolą su gimnazijos pradinių klasių komandomis ir apsaugojo savo vartus. Šventės metu vaikų sveikata ir saugumu rūpinosi darželio sveikatos priežiūros specialistė Jolanta Grakauskienė. Pabaigoje visi dalyviai buvo apdovanoti vėliavėlėmis. Į darželį visi grįžo pavargę, bet puikios nuotaikos.

Priešmokyklinio ugdymo pedagogė
Laima Rudzinskienė

  Rugsėjo 1-oji, 2016

Rugsėjo 1-osios šventės akimirkos

  Dėmesio

Kviečiame tėvelius į visuotinį tėvų susirinkimą, kuris įvyks rugsėjo 6 d. 17.30 val. lopšelio-darželio salėje, vėliau kiekvienoje grupėje.

  Dėl rugsėjo 1-osios
  Lik sveikas, darželi!

Gegužės 31 d. nuo pat ryto darželyje buvo sujudimas - ir džiaugsmingas, ir liūdnas. Džiaugsmingas, nes vyko tikra šventė, o liūdnas, nes tai buvo išleistuvių šventė. Šią dieną priešmokyklinės „Kodėlčiukų“ grupės vaikai atsisveikino su darželiu. Vaikai parodė savo paruoštą programėlę, tada atlėkė pasiklydę klounai, ieškodami gimtadienio šventės. Bet būsimieji pirmokai jų jau nebepaleido– ne gimtadienio, bet visgi tai buvo jų šventė! Klounams buvo suteikta garbė pasveikinti visus vaikučius, įteikti jiems baigimo diplomus ir kitas dovanas. Po smagios ceremonijos šventė persikėlė į lauką. Ten visi dar labiau linksminosi, atlikinėjo smagias užduotis, šėliojo. Pasiėmę savo balionus, su tėvelių pagalba užrašę ant jų savo svajones, vaikai paleido juos į dangų. Po visų linksmybių, kaip ir turėtų būti, vaikų laukė vaišėmis nukrautas stalas, nuostabus tortas. Linkime jums sėkmės, būsimieji pirmokai, būkite laimingi!

Auklėtoja Arnė

  Tarptautinė vaikų gynimo diena

Gražią, šiltą, birželio 1-ąją dieną Ramygalos lopšelio-darželio „Gandriukas“ vaikučiai pasitiko nerūpestingą vasarą, kuri prasidėjo linksma švente – Tarptautine vaikų gynimo diena. Į papuoštą kiemą rinkosi vaikučiai paklausyti koncerto, kartu šoko, dainavo. Kieme aidėjo vaikų juokas, nuotaikinga muzika. Po koncerto kreidelėmis ant asfalto piešė savo svajonių piešinį.
Šventės pabaigoje vaikų laukė staigmena – ledai.
Kieme pasirodė „Ledų karalienė“, kuri vaikams suteikė daug džiaugsmo išdalindama ledus.

Visuomenės sveikatos biuro specialistė
Jolanta Grakauskienė

  Ekologinis ugdymas ikimokyklinėje įstaigoje

2016 m. gegužės 24 d. Ramygalos lopšelyje-darželyje „Gandriukas“ vyko seminaro „Ekologinis ugdymas ikimokyklinėje įstaigoje“ II dalis. Mūsų įstaigoje lankėsi seminaro dalyvės: pedagogės iš Panevėžio Gamtos mokyklos, socialiniai parneriai iš Panevėžio lopšelio-darželio „Žibutė“ ir Biržų mokyklos-darželio „Vyturėlis“. „Drugelių“ grupės mažieji aktoriai parodė viešnioms spektakliuką „Aš noriu būti žalias“, vaikai įtvirtino žinias apie aplinkosaugą ir rūšiavimą. Paskui mūsų įstaigos ir Biržų mokyklos-darželio „Vyturėlis“ pedagogės pristatė pranešimus apie savo darbo patirtį ekologinio ugdymo srityje.

Direktorės pavaduotoja ugdymui Rūta Stankevičienė

  Šeimos šventė

Svarbiausia ir vertingiausia gyvenime – šeima. Pradžioje ta, kurioje gimsti, o vėliau ta, kurią sukuri. Angelai žemėje vadinami tėvais. Jie apkabins, palaikys, saugos, mylės ir globos... Gegužės 20 d. „Ežiukų“ grupės tėveliai rinkosi į darželį, vaikučiai jiems surengė šeimos šventę, kurioje skambėjo dainelės, eilėraštukai. Į šventę aktyviai įsijungė ir tėveliai, jie grojo bei šoko kartu su savo vaikučiais. Vėliau šventė tęsėsi lauke, kur visi žaidė futboliuką, „Gandriuko“ laužavietėje kepė dešreles.
Dėkojame tėveliams už aktyvų dalyvavimą šventėje.

Auklėtoja metodininkė Laimutė,
auklėtoja Raimonda

  Edukacinė programa „Atliekų rūšiavimas“

„Drugelių“ grupės vaikučiai kartu su tėveliais gegužės 17d. vyko į Panevėžio gamtos mokyklą dalyvauti edukacinėje programoje „Atliekų rūšiavimas“. Vaikai klausėsi metodininkės Valdutės pasakojimo, žiūrėjo skaidruoles, patys rūšiavo atliekas, iš jų pasigamino muzikos instrumentus, žaidė su triušiuku, vėžliuku ir gyvalazde.
Vėliau aplankė gyvūnėlius, kurie gyvena gamtos mokykloje, pavaišino juos atvežtomis lauktuvėmis.
Dėkojame tėveliams, kurie vyko kartu.

„Drugelių“ grupės auklėtoja Diana

  Linksmosios estafetės

Gegužės 16 d. priešmokyklinukų komanda „Gandriukai“ vyko į Dembavos progimnaziją ir dalyvavo Panevėžio rajono lopšelių – darželių ir mokyklų - darželių priešmokyklinio amžiaus vaikų sportinėse varžybose „Linksmosios estafetės 2016“. Kartu su mūsų komanda jose dalyvavo Raguvos, Naujamiesčio, Velžio, Dembavos darželių komandos. Labai džiaugiamės mūsų šaunia komanda – kapitonu Matu Meilučiu, Rugile Šiaulinskaite, Aukse Radziulyte, Aukse Stiklinskaite, Dominyka Masiokaite, Aurimu Rakausku ir Aisčiu Samsonu. Po labai atkaklių kovų paaiškėjo, kad užėmėme garbingą IV vietą. Visi dalyviai buvo apdovanoti diplomais ir atminimo dovanėlėmis – skraidančiomis lėkštėmis ir šokdynėmis.

Priešmokyklinio ugdymo pedagogė Laima Rudzinskienė

  Viešnagė miestelio bibliotekoje

„Kiškučių“ ir „Kodėlčiukų“ grupių vaikai svečiavosi miestelio bibliotekoje. Vaikai apžiūrėjo, kiek daug knygelių gyvena bibliotekoje, klausėsi buvusios bibliotekos darbuotojos ponios Zitos pasakojimo, vartė ir skaitė dar nematytas knygeles, enciklopedijas. Mergaitės apsidžiaugė bibliotekoje radusios Kakę Makę. Jos nuotykių istorijas darželyje ne kartą skaitėme. Grįžę nupiešėme ir bibliotekai padovanojome savo piešinukus.

Auklėtojos Laima ir Vita

  Šeimos vakaronė

Saulėtą ir šiltą gegužės 5-osios vakarą į darželį skubėjo „Kodėlčiukų“ grupės vaikučių tėveliai, sesės ir broliai, močiutės ir seneliai. Paruošę gražių dovanėlių, vaikai pakvietė visus į Šeimos vakaronę. Mamytei, tėčiui, močiutei ir seneliui buvo skirti gražiausi eilėraštukai, skambiausios dainelės. Visi kartu smagiai žaidė liaudies žaidimus, kartu dainavo lietuvių liaudies dainas. Šventę užbaigėme įsimintina trijų kartų nuotrauka.

Priešmokyklinės grupės auklėtojos Laima ir Arnė

  Koncertas darželyje

Gegužės 9 d. darželyje koncertavo Panevėžio r. vaikų muzikos mokyklos Ramygalos skyriaus auklėtiniai. Dėkojame vaikams ir jų mokytojams už pramogą. Nusprendėme pakalbinti „Kodėlčiukų“ gr. ugdytinę Dominyką Masiokaitę, kuriai tai buvo debiutinis pasirodymas. Ji smuiku griežė kūrinį pavadinimu „Opa opa“. Dominyka sakė, kad po koncerto liko geras jausmas, jai linksma, kad viskas pavyko. Paklausta, kaip papuolė į muzikos mokyklą, Dominyka atsakė, kad ji labai panoro griežti smuiku. Visa šeima palydėjo ją į muzikos mokyklą atsiklausti, ar gali ją priimti. Atsakymas buvo teigiamas. Dabar mergaitė kiekvieną dieną daug repetuoja. Klausosi ir trankios, ir lėtos muzikos- įvairios, nes muzika jai labai graži. Paklausta, kuo bus užaugusi, Dominyka nė nemirktelėjusi atsako, kad bus dantiste, arklių trenere ir smuiku griežti suspės. Klausėme, ką ji pasakytų tiems, kas nori išmokti gražiai groti ir dainuoti.
- Reikia labai daug mokytis, lankyti muzikos mokyklą.
Grupės draugai sveikino Dominyką, sakė, kad pagrojo puikiai, labai gražiai...

Logopedė Gitana Dūdienė

  Pasaulinė švarių rankų diena - gegužės 5–oji

Minint šią dieną kartu su darželio vaikais aptarėme, kodėl reikia plauti rankas, nuo ko siekiame apsisaugoti. Vaikai prisiminė rankų plovimo taisykles, mokėsi 6 būtinus rankų plovimo žingsnius. Diskutavome apie mikrobų žalą organizmui, įminėme mįsles apie švarias rankas. Aptarus, kad mikrobai tai – virusai, bakterijos, grybeliai, vaikai bandė juos nupiešti. Vyresniems vaikams buvo išdalinti rankų plovimo dienoraščiai, kuriuose reikės žymėti, kiek kartų per dieną vaikai plauna rankas.

Visuomenės sveikatos biuro specialistė
Jolanta Grakauskienė

  Išvyka į gimnaziją

Dėkojame Ramygalos gimnazijos logopedei Jurgitai Pakšytei už smagų renginį „Raidžių labirintai“. Įsimintinos akimirkos...

Logopedė Gitana Dūdienė

  Psichologė darželyje

Š. m. balandžio 28 d. darželyje vyko paskaita-diskusija tėvams ir pedagogams ,,Vaiko emocijos įvairiais amžiaus tarpsniais“. Dėkojame Panevėžio r. Pedagoginės psichologinės tarnybos psichologei Meilei Girdenienei už mums skirtą laiką. Ačiū tėveliams, parodžiusiems susidomėjimą ir aktyvumą.

Logopedė Gitana Dūdienė

  Velykos

Kovo 29 d. mūsų lopšelyje–darželyje vyko šventė „Rid rid rid margi margučiai“. Vaikučiai dainavo daineles, dalyvavo atrakcionuose, deklamavo eilėraštukus, nuo kalniuko rideno margučius. Velykos – tai džiugi pavasario šventė, kuri simbolizuoja augmenijos prisikėlimą, gyvybės, gamtos atgimimą. Dėdė Vladas padėjo į medžius įkelti inkilėlius, kad parskridę paukšteliai džiugintų visus gražiomis giesmelėmis. Už inkilėlius norim padėkoti vaikučių tėveliams.

Auklėtoja metodininkė Laimutė Rasalskienė

  Viktorina „Sukam sukam galveles“

Skubame pasidalinti gera žinia: mūsų darželio priešmokyklinio amžiaus vaikų komanda „Gandriukas“ laimėjo pirmąją vietą Panevėžio rajono viktorinoje „Sukam sukam galveles“. Esame labai dėkingi renginio organizatorėms - Panevėžio r. Dembavos lopšelio-darželio „Smalsutis“ logopedei metodininkei Evelinai Sutkienei ir priešmokyklinio ugdymo vyr. pedagogei Jovitai Niauronienei už naujas patirtis. Ačiū vaikams ir tėveliams, padėjusiems pasiruošti viktorinai, gražiai išlydėjusiems ir džiugiai pasitikusiems mus grįžusius.
Dar kartą sveikiname laimėtojų komandą: Auksę, Skaistę, Patriką ir Aistį!

Vaikus paruošė logopedė metodininkė Gitana Dūdienė, auklėtoja metodininkė Laima Rudzinskienė, direktorės pavaduotoja ugdymui Rūta Stankevičienė.