STEAM

Netradiciniai piešimo būdai

Piešimas yra puikus laisvalaikio praleidimo būdas, lavinantis vaiko kūrybiškumą, smulkiąją motoriką, erdvės suvokimą. Kartais paprastas piešimas flomasteriais ar pieštukais ant popieriaus lapo vaikams pabosta. Mes išbandėme keletą netradicinių piešimo būdų: seną gerą piešimą kreidelėmis ant šaligatvio plytelių, piešimą ant pieno, skutimosi putų, vienkartinių rankšluosčių, maistinės plėvelės, bei dažų purškimą ant medžiagos. Vaikams tai vis kitokia ir neapsakomai įdomi patirtis, o procesai visada skirtingi ir unikalūs.

Priešmokyklinio ugdymo mokytoja Laimutė Rasalskienė

Respublikinė vaikų STEAM kūrybinė laboratorija „Stebuklingas vanduo“

Priešmokyklinio ugdymo mokytoja Laimutė Rasalskienė ir ikimokyklinio ugdymo mokytoja Vilma Vienažinienė su savo ugdytiniais iš „Kodėlčiukų“ ir „Drugelių“ grupių dalyvavo respublikinėje ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų STEAM kūrybinėje laboratorijoje „Stebuklingas vanduo“. Vaikai tyrinėjo, žaidė, eksperimentavo bei atliko įvairius bandymus su vandeniu. Pagilino žinias apie vandens savybes, jo svarbą žmogui, gyvūnams, augalams.

Kuriantis mokytojas

Pačių rankomis sukurtos žaismingos, įdomios metodinės priemonės skirtos spalvų, geometrinių figūrų pažinimui, smulkiosios motorikos lavinimui, skaičiavimui, aplinkos pažinimui, kasdienių gyvenimo įgūdžių tobulinimui. Žaidžiant skatinamas kūrybiškumas, pastabumas, dėmesys, lavinama vaizduotė, lytėjimo pojūčiai, socialiniai įgūdžiai. Ar gali kas būti mieliau už pačių sukurtą žaidimą, knygą, puošmeną ar kitą priemonę, kuria naudosis, žais, mokysis, džiaugsis mūsų pačių vaikučiai?

Ikimokyklinio ugdymo mokytoja Vilma Vienažinienė

STEAM planas 2019—2020 m.