Naujienos

  Švęskime Lietuvą

„Drugelių" grupės vaikučiai drauge su mokytojomis Laimute Rasalskiene ir Kristina Stankevičiene 2021 m. vasario-kovo mėnesiais dalyvavo eTwinning pilietiškumo ir kūrybiškumo ugdymo projekte "Švęskime Lietuvą". Džiaugiamės puikiu lietuviškiausiu projektu, nuveiktais darbais (kiekvieną savaitę - vis kita veikla-tema).
Dalinamės bendra projekto dalyvių darbų knygele, į kurią įdėjome tik po keletą darbų. Bendra projekto dalyvių darbų knygelė

  Vaikų Velykėlės

Pavasaris – vienas iš džiaugsmingiausių metų laikų, kai mus džiugina vis šilčiau spiginanti saulutė, žaliuojantys medžiai bei ilgėjančios dienos. Nors pati didžiausia ir labiausiai laukiama pavasario šventė yra Velykos, nereikėtų pamiršti ir kitos, ne mažiau nuotaikingos šventės – Atvelykio, kuri liaudyje dar yra vadinama mažosiomis arba vaikų Velykėlėmis. Šventės tradicijos itin artimos pačioms Velykoms: vėl yra marginami ir ridenami margučiai.

Darželyje buvo paskelbta akcija „Jūs man margutis – aš Jums knygutę“. Akcijos rėmėjas „Švieskime vaikus“ labdaros ir paramos fondas, kuris kiekvienam darželio ugdytiniui dovanojo Rasos Lazauskaitės knygą „Dviese bijoti drąsiau“.

Vaikai uoliai ėmė marginti margučius įvairiausiais Lietuvių liaudies tradiciniais raštais. Surinkus visus vaikų margučius ir sujungus į vieną, darželyje sukūrėme didžiausią Velykėlių margutį.

Ikimokyklinio ugdymo mokytoja
Laura Tamošiūnaitė

  Žemės diena

Kovo 20 d. - Pasaulinė Žemės diena – viena svarbiausių ir gražiausių aplinkosaugos švenčių, kuri suvienija visus žmones bendram rūpesčiui dėl mūsų visų namų. Viso pasaulio žmonės išreiškia norą išsaugoti tai, kas visiems mums svarbiausia: švarų orą, vandenį, dirvožemį, gyvąją gamtą.
Kovo 22 d. darželyje minėjome Pasaulinę Žemės ir Vandens dieną. Nuo ankstyvo ryto vaikučius pasitiko darželyje įrengtos įvairiausių vabaliukų karalystės, laiptinėje girdimi gamtos garsai.
Veiklų metu vaikai žiūrėjo įv. mokomuosius filmukus apie gamtos ir vandens saugojimo svarbą, grožėjosi žemės vaizdais, kalbėjosi, kaip gali apsaugoti žemę, mokėsi rūšiuoti šiukšles, deklamavo eilėraščius žemei. Savo kurtais darbeliais vaikai pasveikino žemę, dėkojo jai už gyvūniją, augaliją, lietutį, vėjelį ir kt., pasižadėjo saugoti tai, ką sukūrė gamta.
Galbūt, kai suprasime savo gyvenimą įtakojančius ypatumus, išmoksime ir visų bendriems namams – žemei- būti atidesni? Juk kas naudinga mums, naudinga ir jai, o kas kenkia mums, neišvengiamai kenkia ir žemei. Ir viskas priklauso tik nuo mūsų pačių.

  Velykų belaukiant

„Kiškučių“ grupės vaikučiai laukdami Velykų pasigamino Oliziukus: Adomo tėtis parūpino pjuvenų ir žolės sėklų. Mums beliko tik pamiklinti rankeles ir išlaisvinti vaizduotę.

Ikimokyklinio ugdymo mokytoja Diana

  Robotics vs Bullying
  „Turėkime sveikus ir gražius dantukus“

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Ramygalos lopšelyje – darželyje „Gandriukas“ vaikams ir „Drugelių“ grupės mažiesiems pravedė edukacinio pobūdžio pamoką apie dantų priežiūrą ir higieną. Mažyliams pasakojo kaip taisyklingai ir kiek kartų per dieną reikia valytis dantukus, kokius maisto produktus rinktis, kad dantukai būtų stiprūs, gražūs ir balti. Mažiesiems nurodė, kokį dantų šepetėlį ir kokią dantų pastą rekomenduotina rinktis.
Pamokėlės pradžioje vyko aktyvi, įdomi diskusija, kurioje noriai ir aktyviai dalyvavo vaikai. Susidomėję ir smalsumo apimti vaikai žiūrėjo į rodomas skaidres apie rūgščių poveikį dantų emaliui, kuriose buvo pateikta, kokį poveikį dantims ir jų emaliui turi rūgštys, nekokybiškas maistas, limonadas.
Po teorinės dalies, pasitelkus metodines priemones – dantų modelį „Drakoniuką“ ir šepetėlį, sekė praktinis užsiėmimas. Vaikai stebėjo „Drakoniuką“, kurio pagalbą sveikatos specialistė demonstravo taisyklingą dantukų valymo techniką. Klausantis nuotaikingos dainelės apie dantukus, kiekvienas turėjo galimybę ir pats pamėginti juos valyti.
Tikimės, kad šis edukacinis užsiėmimas paskatins vaikus kruopščiau ir atsakingiau prižiūrėti savo dantukus. Sveikatos priežiūros specialistė burnos higienos įgūdžių formavimą tęs ir toliau.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Jolanta Grakauskienė

  Pilietinė akcija „Jūs ne vieni“

Dėl Covid-19 pandemijos vis dažniau savo laiką leidžiame namuose, vieni. Dažnai net nesusimąstome, kad visai šalia mūsų gyvena vieniši žmonės, kuriems šis metas ypatingai sunkus. Ramygalos lopšelio-darželio „Gandriukas“ ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo mokytojos neliko abejingos ir prisijungė prie socialinės gerumo akcijos „Jūs ne vieni“, įstaigos languose iškabino tris širdeles (geltona, žalia, raudona).
Trispalvė - simbolizuoja mūsų visų vienybę ir pilietiškumą.
Širdelė - simbolizuoja mūsų neabejingumą šalia gyvenantiems vienišiems žmonėms.

  Pilietiškumo ir kūrybiškumo ugdymo projektas „Švęskime Lietuvą"

Ramygalos lopšelio – darželio „Gandriukas“ „Drugelių“ grupės mokytojos Kristina Stankevičienė ir Laimutė Rasalskienė su savo ugdytiniais vasario – kovo mėn. dalyvauja eTwinning pilietiškumo ir kūrybiškumo projekte „Švęskime Lietuvą“. Tikslas - stiprinti ugdytinių tautinio tapatumo, bendrumo su aplinka jausmą. Projektas skirtas įtraukti Lietuvos ikimokyklinio ugdymo įstaigas į „Vasario 16-osios“ ir „Kovo 11-osios“ minėjimų ciklą. Šiuo projektu siekiama įtraukti ugdytinius į patyriminį pilietiškumo ir kūrybiškumo mokymosi procesą, atliekant įvairias veiklas, kurių metu ugdytiniai plėtos savo kūrybines, pažintines galias, ugdysis gebėjimą bendrauti ir bendradarbiauti, puoselės pagarbą ir pasididžiavimo jausmą Tėvyne.

  „Atmintis gyva, nes liudija“ 2021-01-13

  Dėl karantino 2020-11-13
  Socializacijos projektas „Draugystė po Gandriuko sparnu“. Mini projektas „Saugok, globok, padėk“

Spalio 23d. „Kiškučių“ grupės vaikučiai vyko pas Adomo senelį, kuris dirba ugniagesiu Ramygalos ugniagesių komandos skyriuje. Ugniagesys Albinas papasakojo vaikams apie ugniagesio profesiją, jų kasdienį darbą, aprangą, kuri reikalinga gaisro metu. Parodė gaisrinės automobilį, kuriame daug įvairios įrangos reikalingos gaisrams gesinti ir leido jame pasėdėti.
Vaikai sužinojo, kad ugniagesiai gesina ne tik degančius namus, bet ir miškus, pievas, gelbėja per automobilių avarijas prispaustus žmones ar gelbsti skęstančiuosius.
Vaikai atsidėkodami už įdomią ekskursiją dovanojo ugniagesiams savo nupieštus gaisrinės automobilius ir pažadėjo saugiai elgtis su ugnimi, prie vandens, būti atsakingais už save ir šalia esantį.

Ikimokyklinio ugdymo mokytoja Diana

  Socializacijos projektas „Draugystė po Gandriuko sparnu“

Šiltą spalio 7-osios rytą „Kiškučių“ grupės vaikučiai, vykdydami socializacijos projektą, vyko į Upytės tradicinių amatų centrą, kur susipažino su senaisiais lietuvių amatais, dalyvavo edukacinėje programoje „Molio draugystė“, stebėjo puodų žiedimą iš molio, patys lipdė dubenėlį, puošė įvairiais raštais, apžiūrėjo senovinį svirną ir jame esančią ekspoziciją.
Vaikai užsuko į Stultiškių vėjo malūną, kur sužinojo, koks yra duonutės kelias nuo grūdo iki kepalėlio.
Į darželį visi grįžo pilni gerų emocijų. Vaikai labai laukia, kada galės atsiimti jau „iškeptus“ savo dubenėlius.

Ikimokyklinio ugdymo mokytoja Diana

  Respublikinis projektas „Žaidimai moko“

Panevėžio r. Ramygalos lopšelis-darželis „Gandriukas“ “Drugelių” ir “Kiškučių” grupių ugdytiniai ir mokytojos Laimutė Rasalskienė, Kristina Sstankevičienė, Diana Rankelienė ir Arnė Budavičienė 2020 – 2021 m. m. dalyvauja ilgalaikėje respublikinėje prevencinėje programoje „Žaidimai moko”. Šios programos tikslas – ikimokyklinio amžiaus vaikų įvairių kompetencijų ugdymas, panaudojant žaidimą, patyriminį ugdymą ir psichomotorinę veiklą.

  Pasakos augimui

Panevėžio raj. Ramygalos lopšelio – darželio „Gandriukas” „Drugelių“ grupės ugdytiniai kartu su mokytojomis Kristina Stankevičiene ir Laimute Rasalskiene dalyvauja „Pasakos augimui. Asmenybės ugdymo užsiėmimai" iniciatyvoje „Pasakų iššūkis 2020", organizatorius Akvilė Sadauskienė. Tikslas - populiarinti pasaką, kaip ugdymo priemonę, siekiant vaikus sudominti pasakomis bei įtraukti į pasakų skaitymo procesą tėvų bendruomenę.

  „Stumbriukų krikštynos“

Vykdydami socializacijos projektą, „Kiškučių“ ir „Kodėlčiukų“ grupių vaikučiai kartu su mokytojomis rugsėjo 25 d. vyko į Pašilių stumbryną dalyvauti renginyje ir susitikti su socialiniais partneriais – Krekenavos lopšelio-darželio „Sigutė“ vaikais. Vaikučiai pasikeitė dovanėlėmis, simbolizuojančiomis draugystę. Kartu su Pepe žaidė žaidimus, gamino iš vaisių ir daržovių stumbrams tortą, rinko stumbriukams vardus. Pasivaikščioję po stumbryno teritoriją ir apžiūrėję ekspoziciją, susipažino su paukščiais, ropliais ir kitais gyvūnais, kurie gyvena mūsų miškuose.
Į darželį grįžome ne tik pilni gerų emocijų, bet ir praplėtę žinias apie mus supančią aplinką.

Mokytojos Diana ir Donata

  Išvyka pas alpakas ir sportinis renginys „Stiprėkime su gandriuku“

Rugsėjo 23 d. „Drugelių“ grupės vaikučiai ir jų tėveliai vyko į Panevėžio r. Medikonių kaime esantį alpakų ūkį. Mus pasitiko ūkio šeimininkė Renata Meleškienė, kuri papasakojo iš kur atkeliavo alpakos, kuo jas maitina, kada kerpa ir kam naudojama alpakų vilna. Vaikai maitino alpakas iš savo delniukų, jas glostė, džiaugėsi švelnia ir minkšta jų vilna. Pabendravus su alpakomis visi rikiavomės į sportines varžybas „Stiprėkime su gandriuku“. Vaikučiai su tėveliais puikiai įveikė nuotaikingas sportines užduotis: neleido kamuoliukui pabėgti nuo parašiuto, vaikai po parašiutu slėpė tėvelius, tėveliai-vaikučius. Daug energijos pareikalavo bėgimo rungtis su karučiais ir šokinėjimas su maišu. Po aktyvaus sporto visi rinkomės prie vaišių stalo pasistiprinti ir pasidalinti įspūdžiais. Visiems dalyviams įteiktos padėkos, šokoladiniai medaliai, pieštukai, o aktyviausiems dalyviams – 1-2-3 vietų medaliai. Visi grįžome į darželį šiek tiek pavargę, bet puikios nuotaikos.

Ikimokyklinio ugd. mokytojos
Kristina Stankevičienė ir Laimutė Rasalskienė

  Išvyka į Ramygalos kultūros centrą

„Kiškučių“ ir „Kodėlčiukų“ grupių ugdytiniai dalyvauja socializacijos projekte „Draugystė po Gandriuko sparnu“.
Šių grupių vaikučiai rugsėjo 10 ir 18 dienomis dalyvavo Ramygalos kultūros centre edukacinėje programoje „Draugystės spindulėlis“: lipdė iš molio draugystės gėles, šoko draugystės šokį, sužinojo, kaip sveikinasi kitų šalių žmonės.

Mokytojos Diana ir Donata

  Kiškučių sporto šventė

Šių metų rugsėjo 15 dieną darželio kieme girdėjosi vaikų ir suaugusiųjų juokas. Čia vyko sportinis renginys bendruomenei pagal projektą „Stiprėkime su Gandriuku“. Jį vedė „Kiškučių“ grupės mokytojos savo grupės vaikams ir jų tėveliams. Renginio metu vyko estafetės, virvės traukimo ir kitos rungtys. Po sportinių pramogų visi vaišinosi visuomenės sveikatos biuro specialistės paruoštomis sveikuoliškomis vaišėmis.

  Viktorina „Sukam sukam galveles“

Birželio 18 d. nuotoliniu būdu vyko viktorina „Sukam sukam galveles“. Dalyvavo aštuonios Panevėžio r. priešmokyklinio amžiaus vaikų komandos.
Mūsų „Gandriuko“ komanda: Dominyka, Marina, Kajus, Jaunius. Jiems buvo įdomu bendrauti neįprastu būdu. Su užduotimis susidorojo lengvai, nes visi tarėsi, padėjo vieni kitiems.
Visą grupę pradžiugino dovanos, kuriomis komanda dalinsis su visais draugais.
Dėkojame už renginį Dembavos lopšelio-darželio „Smalsutis“ darbuotojų komandai.

Logopedė Gitana Dūdienė,
priešmokyklinio ugdymo mokytoja Neringa Rimkienė

  Tarptautinė vaikų gynimo diena

Tarptautinės vaikų gynimo dienos šventės „Vaikystė ant drugelio sparnų“ Ramygalos lopšelyje-darželyje „Gandriukas“ akimirkos.

Ikimokyklinio ugdymo mokytojos.

  Išvyka į malūną

Kovo 6 d. “Kodėlčiukų” grupės ugdytiniai vyko į Ramygalos Senąjį malūną. Dalyvavavo edukacinėje programoje “Grūdo virsmas”, kurios metu kepė bandeles, pasivaikščiojo po malūną. Nuoširdžiai dėkojame malūno šeimininkams Vitalijai ir Jonui Plučiams už įdomią veiklą vaikams.

Priešmokyklinio ugdymo mokytojos Laimutė Rasalskienė,
Neringa Rimkienė

  Edukacinis projektas vaikams „Magiški kiaušiniai“

Projekto tikslas – sužinoti iš kur atsiranda viščiukas.
Projektas mūsų darželyje vyko nuo vasario 24 iki kovo 6 dienos. Vaikai kiekvieną dieną patyrė neišdildomų įspūdžių – stebėjo, kaip skyla kiaušinis ir iš jo išsirita mažutis, silpnas viščiukas. Kiekvieną dieną grupės vaikučiai kartu su mokytojomis ir tėveliais stebėjo viščiukų augimo procesą. Kiekvienas ugdytinis stengėsi pamatyti jau susiformavusio paukštelio išsilukštenimą iš kiaušinio, išsiritusio mažylio pastangas išdžiūti, sušilti ir gyventi. Paaugusius viščiukus vaikai mokė lesti, gerti. Glostė ir mylavo savo naujuosius augintinius. Edukacinių plakatų pagalba susipažino su vištos gyvenimo ciklu, viščiuko ir ančiuko kūno dalių pavadinimais. Mokytojos atvežtų priemonių pagalba suteikė ugdytiniams naujų žinių apie gyvąją gamtą.
Šis projektas – tai dvi savaitės neišdildomų įspūdžių mažų pūkuotų kamuoliukų draugijoje!

Ikimokyklinio ugdymo mokytoja metodininkė Diana Rankelienė

  Augsiu sveikas ir stiprus

„Ežiukų” grupės vaikučius aplankė lopšelio-darželio sveikatos priežiūros specialistė Jolanta Grakauskienė. Ji ugdytiniams papasakojo, ką reikia valgyti, kad augtume sveiki ir stiprūs.

Mokytoja metodininkė Laimutė Rasalskienė

  Projektas „Žaidimai moko“

„Drugelių“ grupės mokytojos Diana ir Arnė įsijungė į projekto „Žaidimai moko“ popietę „Trumpi žaidimai“. Šios žaidybinės veiklos kviečia vaikus tyrinėti, kurti, išbandyti įvairias veiklos sritis. Jie lavina kūrybiškumą, palaiko gerą nuotaiką lietingais sausio orais. Štai keletas akimirkų iš žaidybinių veiklų...

  „Susitikimas su lapiuku Pūkiu“

Sausio 24d. „Drugelių“ grupės vaikučiai apsilankė Ramygalos miesto bibliotekoje. Vaikai susipažino su bibliotekininke Audrone. Ji papasakojo apie knygeles, supažindino su lapiuku Pūkiu. Vaikučiai klausėsi pasakos apie karalių Pūkį, o vėliau patys gaminosi karūnas ir tapo karaliais. Ačiū bibliotekininkei Audronei.

Ikimokyklinio ugdymo mokytoja Diana

  Jaunų pedagogų darbo patirties sklaida

Šių metų sausio 21 dieną Ramygalos l/d „Gandriukas“ vyko kvalifikacijos tobulinimo programos renginys „Jaunų pedagogų, dirbančių iki 5 m., patirtys“, kuriame savo pranešimus skaitė darželio ikimokyklinio ugdymo mokytojos Arnė Budavičienė, Raimonda Buoželė, Kristina Stankevičienė bei kolegė iš Krekenavos l/d „Sigutė“ Giedrė Lindautaitė.
Renginio metu buvo dalinamasi darbo patirtimi, įgytomis žiniomis ir kompetencijomis, kurios leidžia paįvairinti ugdymo turinį, paskatinti vaikų susidomėjimą bei smalsumą, puoselėti vertybes bei diegti naujoves mokymo/si procese, išnaudoti įvairiausias galimybes.

Ikimokyklinio ugdymo mokytoja Arnė Budavičienė

  Emblema

Panevėžio Ramygalos l/d „Gandriukas“ ikimokyklinio ugdymo mokytojos Arnė Budavičienė ir Diana Rankelienė prisijungė prie ilgalaikio prevencinio projekto „Žaidimai moko“.

  „Atmintis gyva, nes liudija“

  Muilas – švaros draugas

Gruodžio 12 d. visuomenės sveikatos specialistė Jolanta pakvietė „Drugelių“ grupės vaikučius apsilankyti pas dailės mokytoją Laimą Kiškienę „Savose erdvėse“. Mokytoja supažindino vaikučius su vilna ir išmokė pasigaminti vilnos muiliuką. Vaikučiai dabar plaus rankytes su savo pagamintais muiliukais, o rankytės bus ne tik švarios, bet ir paglostytos.

Ikimokyklinio ugdymo mokytoja Diana

  Eglutė kitaip

Artėjant gražiausioms metų šventėms Ramygalos lopšelyje-darželyje „Gandriukas“ surengta paroda „Eglutė kitaip“. Ugdytinių tėveliai ir kiti šeimos nariai buvo pakviesti kartu su savo vaikais pagaminti netradicinę eglutę.
Šia paroda norėjome paskatinti artimųjų bendravimą, suteikti galimybę pademonstruoti kūrybinius gebėjimus, fantaziją. Kurdami drauge visų pirma suteikiame gerų emocijų vaikams. Bendroje veikloje vaikai ne tik atskleidžia savo kūrybiškumą, bet ir jaučia artimųjų palaikymą, o tai suteikia jiems daug džiaugsmo. Kita vertus, bendras rezultatas džiugina visus proceso dalyvius, juk tai – nuostabi kalėdinė puošmena!
Džiaugiamės sulaukę tiek daug gražių kalėdinių eglučių. Stebino tėvelių ir vaikučių išmonė, priemonių gausa, netikėtas medžiagų pasirinkimas, aktyvus visos bendruomenės dalyvavimas. Visiems dėkojame už dalyvavimą parodoje ir šventiškai papuoštą darželį.
Nuo gruodžio 10 dienos įvairiose lopšelio-darželio erdvėse eksponuojama vaikučių ir jų tėvelių kurtų eglučių paroda. Kviečiame visus pasigrožėti netikėtomis kūrybinėmis idėjomis, neįprastais sprendimais, eglučių dekoravimo būdais.

  Lipdyba iš molio

Ketvirtadienio vakaras (2019-11-28) kūrybingai praleistas Ramygalos kultūros centre. Vaikučiai kartu su savo tėveliais, močiutėmis lipdė įvairius molio gaminius: kalėdinius meduolius, žvakides. Nuoširdus AČIŪ edukatorei Stanislavai Šlevaitei už pravestą užsiėmimą ir smagų, nuoširdų bendravimą.

Priešmokyklinio ugdymo mokytojos Laimutė Rasalskienė,
Neringa Rimkienė

  Išvyka į Panevėžio lopšelį-darželį „Žibutė“

Rudeniškai saulėtą spalio 21d. rytą „Kodėlčiukų“ grupės vaikučiai kartu su mokytoja bei logopede vyko į Panevėžio miesto lopšelį-darželį „Žibutė“ pagal socializacijos projektą „Draugystė po Gandriuko sparnu“. Ten vaikučiai susipažino su „Smagučių“ grupės vaikais, žaidė įvairius draugystę, bendravimą, pasitikėjimą vienas kitu skatinančius žaidimus. („Labas, mano vardas“, „Veidrodis“, „Pasitikėjimo traukinukas“, „1, 2, 3, miau“, „Šypsenėlės“). Aiškinosi kokiomis savybėmis pasižymi geras draugas, kaip svarbu yra turėti draugų, kaip reikia elgtis, norint būti geru draugu. „Smagučių“ grupės ugdytiniai pristatė savo projektą apie moliūgus, aprodė savo grupę, darželio erdves. Vaikai apsikeitė atminimo dovanėlėmis, praturtino savo širdeles šiltomis emocijomis.

Priešmokyklinio ugdymo mokytoja Neringa Rimkienė
Logopedė Gitana Dūdienė

  Išvyka į kraštotyros muziejų

Lapkričio 8 d. „Kodėlčiukų” ir „Kiškučių” grupių ugdytiniai kartu su savo mokytojomis vyko į Panevėžio kraštotyros muziejų. Edukacijos „Žvakių magija” metu vaikai pamatė ir sužinojo, kaip senovėje buvo liejamos žvakės. Išgirdo žvakių magijos paslaptis, pasigamino po vaškinę žvakelę. Edukacijos „Išgirsk miško pasaką” metu ugdytiniai išgirdo, kaip senovėje žmonės bendravo su gyvąja aplinka; sužinojo, kokius gyvūnus galima sutikti miške ir susipažino su jų gyvenimo ypatybėmis. Išmoko pažinti miško medžius, jų sėklas. Paklausę paukščių giesmių, mokėsi nustatyti, kokio paukščio balsą girdėjo. Visi kartu sekė žalią pažinimo pasaką.

„Kodėlčiukų” ir „Kiškučių” grupių mokytojos

  Išvyka į karių kapines

Vėlų rudenį apmiršta medžiai, vysta gėlės. Žmonės irgi panašūs į gamtą: gimsta, užauga, sensta…, todėl prasminga, kad Vėlines švenčiame vėlų rudenį. Prieš Vėlines „Kodėlčiukų“ ir „Kiškučių“ grupės vaikučiai aplankė Ramygalos miesto karių kapines, uždegė žvakutes žuvusiems kariams atminti.

„Kodėlčiukų“ ir „Kiškučių grupių mokytojos

  Pasakėle, pasakėle, atkeliauk nors valandėlei

Vaikučiai apsilankė Ramygalos miesto bibliotekoje. Dalyvavo „Maminukų akademija“ edukacinėje veikloje: klausėsi pasakos „Riešutortas“, gamino voveriukus, žaidė įvairiausius žaidimus, piešė ant šviečiančių molbertų. Ačiū už įdomias ir smagias veiklas bibliotekos bendruomenei.

Ikimokyklinio ugdymo mokytojos Donata Magylienė, Vilma Vienažinienė

  „Stiprėkime su gandriuku“

Lopšelyje-darželyje „Gandriukas“ jau trečius metus vykdomas projektas „Stiprėkime su gandriuku“. Rugsėjo 25 d. įvyko darželio bendruomenės sporto šventė. Trenerė Audronė Petronaitytė šventę pradėjo energingu zumbos ritmu. Po tokio smagaus apšilimo vaikai ir tėvai vykdė nuotaikingas sportines užduotis grupėmis. Visi norintys bėgo tradicinį maratoną. Po aktyvaus sporto visi rinkosi prie bendruomenės paruošto sveikuoliško stalo. Skanavo įvairius šaltus patiekalus, mėgavosi karšta grikių koše, mėtų arbata ir bendravimu.

Renginio organizatoriai

  „Diena be automobilio“

Rugsėjo 23 dieną mūsų darželyje vyko saugaus eismo rytmetis „Diena be automobilio“ . Vaikus darželyje aplankė Pepė Ilgakojinė. Vaikai kartu su Pepe prisiminė kelio ženklus, jų reikšmę, vardino šviesoforo spalvas, pasakojo, kodėl reikia nešioti atšvaitą, minė mįsles, varžėsi paspirtukų ir dviračių lenktynėse. Sveikatos priežiūros specialistė Jolanta priminė vaikams, kad važiuoti dviračiu ne tik smagu, bet ir naudinga. Tikimės, kad vaikučiai išmoko būti drausmingais, atsargiais ir atidžiais dalyviais keliuose.

Ikimokyklinio ugdymo mokytoja Diana
Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Jolanta

  Rugsėjo pirmoji

Per laukus, per žalią mišką
Vasara lyg kiškis pyška.
Nešasi dienos ilgumą,
Saldų žemuogės kvapnumą.
Pažiūrėk – pirma rugsėjo
Pro rudens vartus atėjo.
Spalvos kitos ir žiedai,
Ūgtelėję ir vaikai.
Vėl džiugi pirma rugsėjo
Astros žiedu pražydėjo.
Tau, rugsėji, tie žiedai
Ir linksmi vaikų veidai.

Nuostabią antrąją rudens dieną lopšelio–darželio „Gandriukas“ vaikučiai, jų tėveliai, bendruomenės nariai buvo pakviesti į šventę „Gandriuko kelias į žinių šalį“. Direktorė Rūta Stankevičienė sveikino visus susirinkusius ir linkėjo gerų, turiningų mokslo metų. Šventėje vaikučiai važiavo laiko traukiniu, aplankė „Vakar“, „Šiandien“ ir „Rytoj“ šalis, dainavo daineles, minė mįsles, atliko įvairias kitas užduotis. Šventės pabaigoje skambant vaikų juokui, plojimams į dangų pakilo balionai su vaikų svajonėmis. Vaikai, tėveliai ir visa bendruomenė smagiai leido laiką kartu ir džiaugėsi mokslo metų pradžia.
Priešmokyklinio ugdymo mokytojos Laimutė Rasalskienė,
Neringa Rimkienė,
meninio ugdymo mokytoja Aurelija Šerėnienė

  Vaikų socializacijos programos projektas „Draugystė po Gandriuko sparnu“

Ramygalos lopšelyje-darželyje „Gandriukas“ pirmą kartą vyko Panevėžio r. savivaldybės Vaikų socializacijos programos projektas „Draugystė po Gandriuko sparnu“. Projektą paruošė ir vykdė logopedė metodininkė Gitana Dūdienė, ikimokyklinio ugdymo vyr. mokytojos Donata Magylienė ir Neringa Rimkienė. Projekte dalyvavo dvi ikimokyklinio ugdymo grupės ir priešmokyklinio ugdymo grupė. Būti laisvam ir atsakingam reikia išmokti. Reikia mokėti save tinkamai išreikšti, kontroliuoti, daryti ne tai, ką tuo metu nori, o tai, dėl ko esi apsisprendęs ar įpareigotas. Bendrų taisyklių kūrimas, žaidybinė – edukacinė veikla, išvykos, bendri žaidimai su suaugusiais ir bendraamžiais, socialinės provokacijos, akcijos– tai yra mūsų projekto veiklos. Projektas prasidėjo gegužės 3 d. diskusija dėl taisyklių, jų kūrimu ir pasirašymu. Visą gegužę kiekvieną savaitę buvo organizuojamos skirtingos veiklos: piešimas poroje „Susitarkim“, draugystės ir pasitikėjimo žaidimai, grožio ir vaidybos valandėlės, akcijos „Dienos pagalbininkas“ „Savaitės geranoris“, socialinė provokacija „Šiukšlė!!!“. Birželio 17 d. išvykos į Ramygalos biblioteką metu vaikai gvildeno temą „Jausmai pasakose“, kūrė savo pasakos voratinklį. Birželio 21 d. vaikai vyko į Krekenavos regioninį parką, grožėjosi gamta, keliavo pojūčių taku. Pašilių stumbryne stengėsi įminti didžiąsias gamtos paslaptis, būti drąsūs - kriaušėmis vaišino stumbrus (kai žinau, tai nebijau, kai myliu, tai saugau). Mokėsi užkandžiais dalintis vieni su kitais. Birželio 26 d. Panevėžio gamtos mokyklos edukacijoje „Noriu žinoti, noriu globoti“ vaikai sėmėsi žinių apie įvairius gyvūnus, jų priežiūrą ir atsakingą globą. Birželio 28 d. vyko edukacijos „Noriu, kad pajaustum“ Ramygalos kultūros centre. Vaikai įvairiais pojūčiais stengėsi pažinti šamoto, stiklo, akrilo dažų, drobės savybes, bendrauti kurdami, dalintis idėjomis. Jie kūrė dovaną darželiui, pasigamino šamotinį paveikslėlį savo namams papuošti ir išbandė tapybą ant drobės teptuku bei pirštais. Tą pačią dieną įvyko ir projekto uždarymas: paroda „To dar niekas nematė“, atminimo dovanėlių įteikimas, balionų paleidimas. Už balionus dėkojame rėmėjui „Floraistė“. Vaikų tėveliams dėkojame už vaišes, kuriomis galėjome dalintis.

  Sudie, darželi mielas!

Liki sveikas, darželi,
Mes labai pasiilgsim tavęs.
Tačiau laukia jau didelis kelias,
Kuris į mokyklą nuves...
Skaisti gegužės 31–osios saulė tarsi byloja, kad atėjo metas priešmokyklinukams atsisveikinti su darželiu. Šventiškai papuošta salė paskutinį kartą pakvietė juos į pačią spalvingiausią ir daugiausiai emocijų sukeliančią šventę – išleistuves. Salėje sėdėjo tėveliai, giminaičiai, darželio darbuotojai. Skambant muzikai į salę suėjo priešmokyklinės grupės „Kodėlčiukai“ mažieji „abiturientai“. Žiūrėjome į juos ir negalėjome patikėti, kad atėjo metas atsisveikinti, kad jie jau užaugo ir pasiruošė naujam gyvenimo etapui. Visiems susirinkusiems buvo ir džiugu, ir liūdna stebėti, kaip priešmokyklinukai skambiai dainavo, išraiškingai deklamavo ir šoko. Tėveliai įsitikino, kad jų vaikučiai per tuos darželyje praleistus metus įgijo pakankamai žinių ir įgūdžių, kurie reikalingi pirmoje klasėje. Paskutinį kartą darželio ugdytinius sveikino direktorė Rūta Stankevičienė, logopedė Gitana Dūdienė. Jos visiems linkėjo būti šauniais mokiniais, neužmiršti darželio ir savo buvusių pedagogių. Buvo įteikti baigimo diplomai, atminimo dovanėlės. Pasibaigus Bitutės ir Pelytės programėlei, grupėje vaikučių laukė šventiniai pietūs. Visi vaišinosi, tarpusavyje bendravo, žaidė su mylimais žaisliukais. Žiūrėjome į savo ugdytinius, kurie švytėjo ir mintyse linkėjome, kad jų vaikiškas pasaulis, apgaubtas stebuklų skraiste, jų spalvota vaikystė tęstųsi dar ilgai, ilgai. Labai norėtųsi, kad vaikai nepamirštų darželio, jame patirtų įspūdžių.

Priešmokyklinio ugdymo mokytojos Laimutė Rasalskienė ir Orinta Gerdvilienė

  Dėkim raidę prie raidės

Mūsų pirmoji ekskursija gimnazijoje linksma, nes sutinkame pirmokus ir dvyliktokus kartu, galime apžiūrėti salę, biblioteką, klases. Pasakojame apie save ir draugus, nes atėjome susipažinti. Mūsų pirmosios raidės kvepia, nes nupiešėme kvepiančiais flomasteriais. Ramygalos gimnazijos logopedės žodžiai slepiasi dėžutėse, žaisliukai slepiasi kibire tarp šiaudelių, o prizai pasirodo tik patraukus už kaspinėlio, nes taip įdomiau. Klausomės žodžių ir žinome, koks garsas pirmas, o koks paskutinis. Labai norime eiti į mokyklą.

Logopedė Gitana Dūdienė

  Festivalis „Velžio šypsenėlė -2019“

Gegužės 10 d. „Kodėlčiukų“ grupės „Linkmieji dainorėliai“ (Rusnė Karpavičiūtė, Rugilė Juškaitė, Austėja Želnytė, Vika Viliūnaitė, Viktorija Namikytė, Adrijus Lukoševičius, Rokas Mečinskas, Airidas Urbonas, Domantas Mečinskas, Gvidas Šiaulinskas) kartu su kitų rajono ikimokyklinių įstaigų ugdytiniais dalyvavo Velžio lopšelyje – darželyje „Šypsenėlė“ organizuotame festivalyje „Velžio šypsenėlė – 2019“.

Priešmokyklinio ugdymo mokytoja Laimutė Rasalskienė
Meninio ugdymo mokytoja Aurelija Šerėnienė

  „Bendrauk, judėk, stiprėk 2019“

Gegužės 14 d. „Kodėlčiukų“ grupės vaikučiai svečiavosi pas socialinius partnerius Pažagienių mokykloje-darželyje ir aktyviai praleido laiką kartu sportinėse varžybose „Bendrauk, judėk, stiprėk 2019“. Ačiū Vikos mamai už palaikymą ir smagių akimirkų užfiksavimą.

Priešmokyklinio ugdymo mokytoja Laimutė Rasalskienė
Sveikatos priežiūros specialistė Jolanta Grakauskienė

  Konferencija Zarasuose

Balandžio 26 d. Ramygalos lopšelio-darželio „Gandriukas“ bendruomenė vyko į Zarasų darželį-mokyklą „Lankštingala“. Dalyvavo konferencijoje „Mano efektyviausias ugdymo metodas“. Konferencija skirta pasidalinti idėjomis, patirtimi. Pranešimus konferencijoje skaitė ir mūsų ikimokyklinio ugdymo mokytojos: N. Rimkienė, R. Stankevičienė, V. Vienažinienė, L. Rasalskienė, G. Dūdienė. Po konferencijos, apžiūrėję darželio erdves, vyko į Šlyninkos vandens malūną, dalyvavo edukacinėje programoje „Paveldo patiekalai“.
Dėkojame Zarasų darželio-mokyklos „Lakštingala“ darbuotojams už malonų priėmimą, nuoširdų bendravimą, dosnų pasidalinimą patirtimi.

  Koncertas

Panevėžio r. muzikos mokyklos tradicinio koncerto Ramygalos lopšelyje–darželyje „Gandriukas“ akimirkos.

  Išvyka

Balandžio 30 d. „Kodėlčiukų“ ir „Kiškučių“ grupių vaikučiai vyko į Krekenavos regioninio parko lankytojų centą, kur centro erdvėse susipažino su parko augalija, gyvūnija, pasiklausė paukščių balsų, pažiūrėjo filmą apie stumbrus.Grįžtant į darželį dar užsuko pasivaikščioti pažintiniu Girinio taku, aplankyti Rapolo akmens. Į darželį sugrįžo nors ir pavargę, bet pilni įspūdžių.

Priešmokyklinio ugdymo mokytoja Laimutė Rasalskienė
Ikimokyklinio ugdymo mokytoja Neringa Rimkienė

  Talentų šou

Balandžio 24 d. priešmokyklinės grupės ugdytinė Vika Viliūnaitė kartu su vaikučiais iš Naujamiesčio, Krekenavos ir Dembavos vaikų lopšelių – darželių dalyvavo ‚Talentų šou 2019“, kuris vyko Dembavos lopšelyje – darželyje „Smalsutis“.

Priešmokyklinio ugdymo mokytoja Laimutė Rasalskienė

  Vaikų Velykėlės darželyje

Pažadinus, kas buvo užmigdyta,
Velykų saulė patekėjo rytą.
Prikėlė žolę, medį, plukės žiedą
Ir vis toliau per dangų rieda…
Velykos – pati gražiausia pavasario šventė. Balandžio 23 d. darželio vaikai kartu su Velyke ir Kiškeliu paminėjo šią šventę. Visi linksmai šoko, dainavo, žaidė žaidimus-ratelius, minė mįsles. Priešmokyklinio ugdymo grupės auklėtinė Vika visus pradžiugino linksma dainele. Šventės pabaigoje visi vaikai margino didįjį kiaušinį, kieme ridinėjo margučius, ieškojo Velykės paslėptų dovanėlių.

Ikimokyklinio ugdymo mokytojos Vita Milašienė ir Kristina Stankevičienė,
meninio ugdymo mokytoja Aurelija Šerėnienė

  Viktorina „Po gandriuko sparnu“

Šventinę savaitę lopšelyje-darželyje vyko viktorina „Po gandriuko sparnu“. Į svečius atvyko komandos iš Krekenavos lopšelio-darželio „Sigutė“, Pažagienių darželio-mokyklos ir Raguvos lopšelio-darželio „Skruzdėliukas“. Vaikai minė mįsles, dėliojo dėliones, piešė, klausėsi paukščių balsų, skaičiavo prie interaktyvios lentos, dainavo ir vaidino. Po viktorinos dalyviai maloniai bendravo prie vaišių stalo.

Vyresnioji ikimokyklinio ugdymo mokytoja Neringa Rimkienė
Ikimokyklinio ugdymo mokytoja Raimonda Stasiukonytė

  Gandradienis

Darželis–tai mes visi. Darželio gimtadienis–visų mūsų gimtadienis. Ko reikia, kad šventė būtų smagi? Muzikos, draugų, pakilios nuotaikos, dovanų, torto?!
Mėgavomės viskuo: vaikų muzikinėmis dovanomis, Mašos ir lokio apsilankymu, smagiu klounų pasirodymu, linksmųjų mokslininkių eksperimentais ir netgi burtais. Ir pasaka apie Raudonkepuraitę baigėsi laimingai, ir auklėtojos gražiai padainavo, ir tortas buvo be galo skanus...
Gera, kai gimtadienis visų. Gera, kai yra kam padėkoti.

Logopedė Gitana Dūdienė

  Veiksmo savaitė „Be patyčių“

Jei šiandien esi gerų draugų būry,
Apkabinti draugą tu turi.
Apkabink kaimyną iš kairės ir iš dešinės.
Ir tada draugystė mūsų sustiprės.
Kovo 18 – 22 dienomis darželyje vyko įvairios veiklos, skirtos veiksmo savaitei „Be patyčių“. Pirmadienį pradėjome nuo draugo apkabinimo. Kalbėjome apie draugus - kas yra draugas, kaip jį susirasti, kaip išsaugoti. Kartu su draugais darėme įvairius darbelius, draugiškai sportavome. Antradienį mokėmės draugui pasakyti komplimentą, aiškinomės kas yra patyčios. Žiūrėjome įvairius filmukus, Kakės Makės laidelę, juos aptarėme. Trečiadienį visi kartu kūrėme bendrą Draugystės knygą. Smagu, kad prisijungė ir tėveliai, kurie savo mintis užrašė. Ketvirtadienį, prisijungę prie respublikinės akcijos „Nenurašyk, o palaikyk“, vaikai į darželį atėjo su skirtingomis kojinėmis. Veiklų metu diskutavo, kokie visi esame skirtingi, bet visi norime turėti draugų, kartu žaisti, mokytis. Penktadienį į darželį vaikai skubėjo su balionais. Laukė baigiamasis savaitės renginys. Mus aplankė vaikų labai mėgiama Kakė Makė. Mokė visus nupinti draugystės pynę, kartu žaidė, linksminosi. Šventę baigėme apsikabinimais ir balionų lietumi.

Ikimokyklinio ugdymo mokytoja Laima Rudzinskienė

  Sporto varžybos

Esame gandriukai
Stiprūs, drąsūs, vikrūs,
Skristi norime toli...
Kovo 8 d. „Kodėlčiukų“ grupės ugdytiniai: Adrijus, Dovydas, Emilius, Rugilė, Rusnė ir Urtė dalyvavo sporto varžybose „Linksmosios estafetės -2019“ Dembavos vaikų lopšelyje – darželyje „Smalsutis“.

Priešmokyklinio ugdymo mokytoja Laimutė Rasalskienė,
sveikatos priežiūros specialistė Jolanta Grakauskienė

  Vaisių trispalvė

Minint kovo 11 d. Ramygalos lopšelyje-darželyje „Gandriukas“ sveikatos priežiūros specialistė su ,,Drugelių“ grupės auklėtoja ir padėjėja surengė vaikams edukacinį užsiėmimą „Vaisių trispalvė“. Mažieji įdėmiai klausėsi ir drąsiai įsitraukė į vėrimo procesą, kurio metu ragavo įvairius vaisus, tyrinėjo jų spalvas ir skonį. Vaikai patys išrinko vaisius, iš kurių galima suverti Lietuvos trispalvės vėrinėlį. Šis užsiėmimas vaikams buvo ne tik saldžiai įdomus, tačiau ir prasmingas.

Visuomenės sveikatos specialistė J. Grakauskienė,
ikimokyklinio ugdymo mokytoja D. Magylienė, ikimokyklinio ugdymo mokytojos padėjėja B.Galiauskienė

  Užgavėnės

Gyvename nuostabiame krašte, kur gamta keičiasi keturis kartus per metus. Jau pabodo pilkuma, šaltis ir vėjas. Laukiame žavingo virsmo, kai oras prisipildo kvapų, garsų, spalvų. Kovo 5 d. triukšmingai išvijome žiemą. Nutilus triukšmui lauksime pavasario stebuklo.

Logopedė G. Dūdienė, ikimokyklinio ugdymo mokytoja K. Stankevičienė,
meninio ugdymo mokytoja A. Šerėnienė

  „Gandriuko“ bendruomenės išvyka į Vilnių

2019 m. vasario 22 d. Ramygalos lopšelio-darželio „Gandriukas“ bendruomenė vyko į Vilnių. Aplankėme Lietuvos Respublikos Seimą, Knygų mugę, televizijos bokštą.

  Išvyka į kultūros centrą

Vasario 25 d. „Drugelių“, „Kiškučių“ ir „Kodėlčiukų“ grupių ugdytiniai Ramygalos kultūros centre žiūrėjo vaikų teatro „AkMenukai“ spektaklį „Velykoms valio!“. Ačiū už įdomų ir smagų spektaklį jauniesiems aktoriams

Ikimokyklinio ugdymo mokytojos Neringa Rimkienė, Vilma Vienažinienė,
priešmokyklinio ugdymo mokytoja Laimutė Rasalskienė

  Lietuva – tėvynė mūsų

Lietuva - tai aš.
Lietuva - tai tu.
Lietuva - tai mes!
Pažinti savo kraštą ir išmokti jį mylėti mokomės nuo mažų dienų. Galbūt todėl ir saulė ryškesnė, ir mintis skaidresnė, ir darbas nesunkus, ir meilė tikra...
Popietė skirta Lietuvos gimtadieniui.

Priešmokyklinio ugdymo mokytoja Laimutė Rasalskienė,
Meninio ugdymo mokytoja Aurelija Šerėnienė

  Išvyka į biblioteką

Sausio 22 dieną „Kodėlčiukų“ ir „Kiškučių“ grupių ugdytiniai apsilankė Ramygalos miesto vaikų bibliotekoje, kur dalyvavo smagioje valandėlėje „Knygų lagamino pristatymas“.

Laimutė Rasalskienė,
Neringa Rimkienė

  Paroda „Sniege ir lede“

Nuo sausio 14 dienos darželio koridoriuje eksponuojami vaikų meniniai darbai tema „Sniege ir lede“. Vaikučiai ir auklėtojos kūrė darbelius įvairiomis technikomis, eksperimentavo su sniegu ir ledu.
Kviečiame apsilankyti parodoje ir pasigrožėti darbeliais.

Ikimokyklinio ugdymo mokytojos

  Advento tradicijos

Gruodžio 10 d., prieš didžiąsias metų šventes, su darželio grupių vaikais apsilankėme Ramygalos miesto Šv. Jono Krikštytojo bažnyčioje. Klausėmės įdomaus klebono Alfredo Puško pasakojimo apie Adventą ir jo tradicijas. Palinkėjome vieni kitiems linksmų artėjančių švenčių. Vaikai išvyka džiaugėsi. Dėkojame visiems dalyvavusiems.

Ikimokyklinio ugdymo mokytojos Donata Magylienė
ir Vilma Vienažinienė

  Viktorina apie bendravimą darželyje

„Ginču išardysi, o išardęs neatstatysi“. „Dalykimės kad ir musę, bet per pusę“.
Lapkričio 30 dieną įvyko viktorina „Žodžiai glaudžia, žodžiai skriaudžia“. Dvi priešmokyklinio amžiaus vaikų komandos aiškinosi, ko moko patarlės ir priežodžiai, ką malonu išgirsti, o kokie žodžiai skaudina, kaip pasielgti, jeigu supykai... Žiūrovai turėjo galimybę gauti prizų už žodžius, kurie džiugina.

Logopedė Gitana Dūdienė

  Svečiuose socialiniai partneriai

Lapkričio 30 d. darželyje apsilankė Panevėžio lopšelio-darželio „Žibutė“ atstovai.
Džiaugiamės ir dėkojame už ypatingą dovaną – operėlę „Daržovių gegužinė“.

  Europos atliekų mažinimo savaitė

Tikslas – skatinti visuomenę vengti atliekų susidarymo, mažinti kenksmingų medžiagų kiekį produktuose ir medžiagose, daiktus naudoti pakartotinai ar prailginti jų naudojimo laiką.
Akcija vyko š. m. lapkričio 17-25 d., o jos metu daugiausia dėmesio buvo sutelkta kovai su augančia aplinkos tarša vienkartinio plastiko gaminiais.
Mūsų lopšelio-darželio „Gandriukas“ „Kodėlčiukų“ grupės ugdytiniai ir jų tėveliai, vadovaujant priešmokyklinio ugdymo mokytojai Laimutei Rasalskienei, lapkričio 19-23 dienomis įsijungė į šią akciją. Su vaikais buvo daug kalbėta apie vienkartinio plastiko žalą, pagaminti knygų skirtukai, lankstinukai, o Lėjos mama labai noriai pabendravo su vaikučiais, parodydama skaidres bei primindama vienkartinio plastiko žalą. Visi kartu mokėsi saugoti ir mylėti gamtą.

Priešmokyklinio ugdymosi mokytoja Laimutė Rasalskienė,
direktorė Rūta Stankevičienė

  „Gatvėj būki atsargus, šito mokyk ir kitus“

Spalio – lapkričio mėn. „Ežiukų“ grupės mokytojos vykdo saugaus eismo projektą. Visus darželio vaikus ir pedagogus pakvietė į atvirą veiklą, kurios metu vaikai prisiminė kelio ženklus juos spalvindami, minė mįsles, žaidė, mokėsi pažinti šviesoforo spalvų reikšmes. Kitą dieną pakvietė į svečius policijos bičiulį Amsių. Amsius atvyko kartu su bendruomenės policininke Renata. Amsius demonstravo mokomuosius filmukus, priminė saugaus eismo taisykles ne tik gatvėje, bet ir kieme, namuose, išvykose. Vaikai prižadėjo Amsiui gatvėje elgtis atsakingai, todėl Amsius apdovanojo visus atšvaitais ir balionais, kad būtų matomi kelyje.

Ikimokyklinio ugdymo mokytojos Diana ir Raimonda

  Rūpinkimės aplinka su meile ir išmintimi

Mažiems vaikams svarbu parodyti būdus, kaip pagerinti aplinką, o ne atskleisti jiems kaltės ir abejonių pasaulį. Turime saugoti ir tausoti gamtą, geriausia to mokytis ikimokykliniame ir priešmokykliniame amžiuje. Spalio 10 d. Ramygalos lopšelyje-darželyje „Gandriukas“ vyko kvalifikacijos tobulinimo programos „Ikimokyklinuko aplinkosauginis ugdymas. Daržas – edukacinė erdvė“ trečioji dalis. Renginyje dalyvavo Panevėžio miesto ir rajono ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo mokytojai, Panevėžio gamtos mokyklos mokytojos - metodininkės. Darželio vaikai parodė spektakliuką „Arkliukų ponių šalyje“. Pranešimus skaitė direktorė R. Stankevičienė, priešmokyklinio ugdymo mokytojos L. Rasalskienė, V. Šiaulinskienė, ikimokyklinio ugdymo mokytojos N. Rimkienė, D. Rankelienė. Dalyviai pasidalijo patirtimi, pristatė savarankiškus darbus, atliktus savo įstaigose.
Seminaro pabaigoje svečiai apsilankė Ramygalos malūne. Dėkojame jo šeimininkams už gerą nuotaiką, šaunias istorijas, žinias ir skanią duoną.

  Respublikinis projektas „Žaidimai moko“

Panevėžio r. Ramygalos lopšelis-darželis „Gandriukas“ 2018-2019 m. m. dalyvauja respublikiniame projekte „Žaidimai moko“. Projekto dalyviai: vyresniosios „Kiškučių“ ir priešmokyklinės „Kodėlčiukų“ grupių ugdytiniai ir mokytoja Neringa Rimkienė, bei priešmokyklinio ugdymo mokytojos Laimutė Rasalskienė ir Virginija Šiaulinskienė.

  „Stiprėkime su gandriuku“

Lopšelyje-darželyje „Gandriukas“ jau antrus metus vykdomas projektas „Stiprėkime su gandriuku“. Rugsėjo 27 d. įvyko darželio bendruomenės sporto šventė. Ir vaikai, ir suaugusieji buvo skatinami daugiau laiko praleisti gryname ore, atrasti smagių būdų parungtyniauti gamtoje, maitintis sveikai. Renginio pabaigoje visiems dalyviams buvo įteikti medaliai – atšvaitai.

Renginio organizatoriai

  Rugsėjo 1-osios šventė

  Sportinės varžybos „Bendrauk, judėk, stiprėk“

2017-2018 m. m. pabaigoje mūsų įstaigoje buvo suorganizuotos sportinės varžybos, kuriose dalyvavo priešmokyklinio amžiaus vaikai iš Panevėžio r. Pažagienių mokyklos-darželio ir Panevėžio r. Ramygalos lopšelio-darželio „Gandriukas“. Pasidžiaukime varžybų akimirkomis.

  Ar pasiruošęs? Į mokyklą!

Priešmokyklinio amžiaus vaikai ėjo į Ramygalos gimnaziją susipažinti su logopede Jurgita. Jie apsižvalgė, kur toliau mokysis, parodė, ko išmokę darželyje.

  Išvyka į gyvūnų globos namus

Balandžio mėnesį visa darželio bendruomenė prisijungė prie „Kodėlčiukų“ grupės projekto „Padėkime mažiesiems draugams“. Visi tėveliai buvo raginami prisidėti prie beglobių gyvūnų gerovės. Atnešti maisto gyvūnams, kraiko katėms, nebenaudojamų rankšluosčių ar pledų gyvūnams patiesti.
„Kodėlčiukų“, „Kiškučių“ ir „Drugeliųׅ“ grupės balandžio mėn. 27 dieną vyko į Panevėžio gyvūnų globos draugiją, įsikūrusią Panevėžio r. Karšinaukos kaime. Vaikams buvo papasakota, kaip gyvūnai atsiranda tokiose įstaigose. Džiugu, kad buvo surinkta daug lauktuvių, kurių, kaip draugijos atstovė sakė, gyvūnams užteks mažiausiai dviems mėnesiams.

LABAI AČIŪ VISIEMS PRISIDĖJUSIEMS

  Sukam sukam galveles

Balandžio 23 d. „Kodėlčiukų“ grupės komanda dalyvavo Panevėžio rajono priešmokyklinio amžiaus vaikų, lankančių logopedines pratybas, viktorinoje „Sukam sukam galveles“ , kuri vyko Dembavos lopšelyje-darželyje „Smalsutis“. Ugnė, Greta Z., Armandas ir Gytis puikiai atliko visas užduotis, dirbo draugiškai, darniai. Laimėjo draugystė, nes visos komandos buvo šaunios.

Auklėtoja Raimonda, logopedė Gitana

  Mikroklimato gerinimas įstaigoje

Š. m. balandžio 24 d. įvyko darželio darbuotojų susitikimas su Panevėžio r. PPT psichologe Liudmila Nikolajeva. Kolegos vertino save pagal Roy M. Kern „Gyvenimo stiliaus skalę“, svarstė, ką norėtų keisti įstaigoje, bandė atrasti sprendimus, kaip pagerinti mikroklimatą.
Labai dėkojame mamoms - savanorėms, kurios prižiūrėjo vaikus. Be jų pagalbos nebūtume galėję susirinkti visi vienu metu.

  „Gandriuko“ gimtadienis

Kovo mėnesio 26-28 dienomis įstaigoje šventėme „Gandriuko“ gimtadienį:
* Suorganizavome piešinių parodą, papuošėme salę;
* Aktyvių tėvų klubas vaikams suvaidino pasaką „Ropė“, šokių būrelis pristatė savo programą;
* Gimtadienio proga „Gandriuką“ aplankė Ramygalos miestelio įvairių įstaigų vadovai; vaikai su auklėtojomis svečiams paruošė spalvingus grupių prisistatymus;
* Gimtadienio staigmena – didelis tortas su fejerverkais ir į dangų paleisti balionai.

  Konkursas direktoriaus pavaduotojo ugdymui pareigoms užimti
  „Liejas žodžiai iš širdelės“

Kovo 12 d. darželyje vyko skaitovų konkursas Kovo 11– ajai paminėti.
Vaikai deklamavo eiles, dainavo dainas apie tai, kokia graži mūsų gimtinė: kur Baltijos jūra banguoja, kur Nemunas teka...
Visos grupės buvo apdovanotos padėkomis.

Auklėtoja Diana

  „Kodėlčiukai“ sportinėse varžybose

Laukdami Lietuvos valstybės atkūrimo 100 metų jubiliejaus „Kodėlčiukai“ ruošėsi ir sportinėms varžyboms. Mokėsi žingsniuoti „tip top“ žingsneliu, greitai bėgti, ridenti kamuolį, bėgti kartu „draugystės traukinuku“.
Vasario 15 d. į varžybas „Lietuvėlė mūs graži, o mes vikrūs ir greiti 2018” Panevėžio r. Dembavos lopšelyje-darželyje „Smalsutis“ susirinko priešmokyklinukai iš Ramygalos, Velžio, Krekenavos, Pažagienių, Raguvos ikimokyklinio ugdymo įstaigų. Dalyvavo ir darželio šeimininkų komanda.
Varžybos buvo labai atkaklios. Po kovų paaiškėjo, kad užėmėme garbingą V vietą. Visi dalyviai buvo apdovanoti atminimo dovanėlėmis – kamuoliais ir šokdynėmis. Grįžome pavargę, bet laimingi.

Priešmokyklinio ugdymo pedagogė Laima Rudzinskienė

  Vasario 16-oji

Mes maži ramygaliečiai,
Esam Lietuvos piliečiai.
Širdyje trispalvę keliam,
Piešiam Vytį, mylim šalį.
Šiais metais vasario 16-ąją šventėme šimtąjį kartą. Lopšelio-darželio „Gandriukas“ vaikai ta proga virtualioje erdvėje sveikino Ukmergės vaikų lopšelio-darželio „Nykštukas“ ir Panevėžio lopšelio-darželio „Žibutė“ vaikus, kartu dalyvavusius projekte „Kaip surasti Lietuvą“. Visi darželio vaikai buvo aktyvūs gimtadienio šventės dalyviai: deklamavo, dainavo, šoko, delniukais štampavo Lietuvos vėliavą, leido į dangų trispalvius balionus su geriausiais linkėjimais savo gimtinei.
Sveikiname ramygaliečius ir viso pasaulio lietuvius Lietuvos valstybės 100-mečio proga.

R. Stankevičienė, G. Dūdienė

  Varome žiemą iš darželio kiemo

  Ką dirba mamytė socialinių paslaugų centre?

Vieną gražią žiemos dieną „Kiškučių“ grupės vaikai, auklėtoja, auklėtojos padėjėja nusprendė nuvykti į Panevėžio rajono socialinių paslaugų centrą – Vadoklių nestacionarių socialinių paslaugų namus. Kartu vyko ir nemažai tėvelių. Šioje įstaigoje dirba Dovydo mamytė. Dėkojame jai už įdomų pasakojimą apie savo darbą, skanius blynus, o ypač – galimybę patiems juos išsikepti.
Akimirkos iš turiningos, linksmos išvykos.

Auklėtojos Laimutė ir Vilma

  Sausio 13-osios minėjimo akimirkos

  Išvyka į biblioteką

Sausio 11 d. „Kiškučių“ grupės vaikučiai apsilankė Ramygalos vaikų bibliotekoje, susipažino su bibliotekininkės darbu ir smagiai praleido laiką.

Auklėtoja metodininkė Laimutė Rasalskienė

  Atsisveikinimo su eglute akimirkos

  Netikėta dovana

Priešmokyklinės „Kodėlčiukų“ grupės auklėtiniai gruodžio 20 dieną, darželyje laukdami Kalėdų Senelio, nežinojo, kokią dovaną jis jiems paruošė. Parodę savo šventinį vaidinimą ir linksmai pašėlę su Kalėdų Seneliu, vaikai sužinojo, kad kitą dieną jie vyks į Panevėžį, į filmą apie meškiuką Padingtoną.
Panevėžyje vaikai apžiūrėjo puošnią miesto eglę, šalia įrengtą prakartėlę, pasivaikščiojo po papuoštą miesto aikštę, pasidžiaugė gausiai iškritusiu sniegu. Filmą „Meškiukas Padingtonas 2“ jie žiūrėjo didžiojoje kino teatro „Garsas“ salėje. Daugelis čia buvo pirmą kartą. Filmas visiems labai patiko, vaikai parsivežė daug šventinių įspūdžių.
Nuoširdžiai dėkojame mamytėms Daivai ir Rasai, kurios mus lydėjo.

Priešmokyklinės grupės auklėtoja
Laima Rudzinskienė

  Žibintų vakaras

Gruodžio 18 d. vakarą priešmokyklinės „Kodėlčiukų“ grupės vaikučiai su mamytėmis jaukiai leido klube „Savos erdvės“. Advento vakarą sukurti žibintai puikiai perteikė artėjančių švenčių nuotaikas. Pasigrožėkite ir Jūs!

Auklėtoja Laima Rudzinskienė

  Kalėdinė dovana

Dėkojame Ramygalos gimnazijos mokiniams Monikai, Pijui, Titui ir logopedei Jurgitai už kalėdinį „Lagamino teatro“ spektaklį ir kitas dovanas priešmokyklinio ugdymo grupės vaikams.

Logopedė Gitana

  Išvyka į kultūros centrą

Akimirkos iš apsilankymo Ramygalos kultūros centre. Nuoširdus ačiū Ryto mamytei ir Urtės močiutei.

Auklėtoja metodininkė Laimutė Rasalskienė

  Viktorina darželyje

Mūsų proseneliai sakydavo: „Blogas žodis skaudesnis už akmenį“, „Šiltas žodis geriau kaip kailiniai“.
Lapkričio 17 dieną įvyko viktorina „Žodžiai glaudžia, žodžiai skriaudžia“. Keturios priešmokyklinio amžiaus vaikų komandos varžėsi, kuri geriau paaiškins, ko moko patarlės ir priežodžiai. Mielus širdžiai žodžius paleido į gerų žodžių vandenyną, o skaudinančius žodžius išmetė. Jie ieškojo sprendimų, kaip padėti nuliūdusiam draugui, sakė priešininkų komandoms sveikinimus ir pagyrimus. Žiūrovai taip pat turėjo galimybę gauti prizą už žodžius, kurie pradžiugina.
Kviečiame pasigrožėti renginio akimirkomis ir kiekvieną dieną savo artimiesiems dovanoti žodžius, kurie glaudžia.

Logopedė Gitana Dūdienė

  Išvyka į gaisrinę

Akimirkos iš „Kiškučių“ grupės vaikų ir darbuotojų išvykos į Ramygalos m. priešgaisrinę tarnybą.

Auklėtojos Laimutė ir Vilma

  Išvyka į Stumbryną

Rudeniškai saulėtą spalio 20 dieną ikimokyklinio ugdymo grupių „Drugeliai“ ir „Kiškučiai“ ugdytiniai išvyko į Pašilių Stumbryną. Kartu vyko ir būrelis tėvelių.
Visi kartu aplankėme stumbrus su jaunikliais, ponį ir Kamerūno ožį. Juos pavaišinome atsivežtomis lauktuvėmis (morkomis ir cukriniais runkeliais). Gėrėdamiesi rudenišku mišku pasivaikščiojome pažintiniu taku. Stenduose pamatėme ne tik žinomų žvėrelių ir paukštelių nuotraukas, bet ir dar neregėtų. Aiškinomės, kaip reikia atsakingai elgtis būnant gamtoje. Pavargę nuo įspūdžių susėdome pavėsinėse pasmaguriauti ir pabendrauti.

Neringa Rimkienė, Laimutė Rasalskienė

  Vakaronė „Viru viru košę...“

Šiltą ir gražią spalio 17d. pavakarę „Ežiukų“ grupės vaikų tėveliai ir artimieji skubėjo į „Gandriuko“ stovyklavietę. Tėveliai virė savo mažiesiems grikių košę, kuria visus vaišino. Vaikus aplankė pasakų personažai (kiškis ir meška). Jie kūrė gerą nuotaiką, lepino saldumynais. Drauge visi valgė košę, gėrė arbatą, šnekučiavosi.
Dėkojame grupės tėveliams už pagalba ir dalyvavimą.

Auklėtojos Donata Magylienė, Vilma Vienažinienė

  Ramygalos senasis malūnas

Spalio 13 d. „Kiškučių“ grupės ugdytiniai lydimi grupės darbuotojų bei tėvelių apsilankė Ramygalos malūne.
Akimirkos iš ekskursijos.

Auklėtoja metodininkė Laimutė Rasalskienė

  Konferencijoje „Mes – gamtos vaikai 2017“

Priešmokyklinės „Kodėlčiukų“ grupės komanda, kurią sudarė Emilija Dangveckaitė, Jonas Meilutis, Indraja Striškaitė ir Benas Skrebys dalyvavo Panevėžio r. priešmokyklinio amžiaus vaikų gamtamokslinėje – praktinėje konferencijoje „Mes – gamtos vaikai 2017“, kuri vyko Dembavos lopšelyje-darželyje „Smalsutis“. Į šią konferenciją susirinko komandos iš 4 Panevėžio rajono vaikų lopšelių-darželių.
Mūsų komanda pristatė su auklėtoja Laima Rudzinskiene parengtą projektą „Oi tie grybai grybai“. Papasakojo, kaip mokėsi pažinti, stebėjo ir skaičiavo darželio teritorijoje augančius valgomus grybus.
Antroje konferencijos dalyje visi dalyviai susikirstė į 4 grupes ir dalyvavo spalvų, anspaudų, kinetinio smėlio ir kvapiojo modelino gaminimo laboratorijose. Mūsų komanda iš gamtos augalų gamino dažus (ciberžolės, raudonosios paprikos, kavos ir kakavos) ir jais spalvino iškirptus klevo lapus.
Konferencijos pabaigoje kiekviena komanda pristatė savo atliktus darbus ir pasidžiaugė, kad visiems pavyko.
Auklėtiniams dalyvavimas konferencijoje labai patiko ir kaip Benas įvertino „buvo ne tas žodis“.

Priešmokyklinio ugdymo pedagogė Laima Rudzinskienė

  Auga jaunieji futbolininkai

Rugsėjo 27 d. rytą priešmokyklinės „Kodėlčiukų“ grupės auklėtiniai labai nekantravo. Jų laukė smagios „Futboliuko“ varžybos Ramygalos gimnazijoje. Iš norinčių sportuoti sudarėme net 4 komandas: “Stipriausieji”, “Kodėlčiukai”, “Žaibas” ir “Gandriukas”. Labiausiai sėkmė lydėjo „Gandriuko“ komandą. Jiems pavyko įmušti net 3 įvarčius.
Po varžybų visi sportininkai gavo atminimo dovanėles ir linksmi grįžo į darželį.

Priešmokyklinio ugdymo pedagogė Laima Rudzinskienė

  Mykolinių belaukiant...

  Išvyka į muzikos mokyklą

„Kiškučių“ ir „Kodėlčiukų“ grupės ugdytiniai turėjo galimybę apsilankyti Panevėžio r. vaikų muzikos mokykloje, Ramygalos skyriuje, pabendrauti su mokytojais bei pagroti įvairiais muzikos instrumentais.

Auklėtoja metodininkė Laimutė Rasalskienė

  Stiprėkime su Gandriuku

2017 metais Ramygalos lopšelyje-darželyje „Gandriukas“ įgyvendinamas vaikų sveikatos saugojimo ir stiprinimo projektas „Stiprėkime su Gandriuku“. Projektas finansuojamas Visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos ir mūsų įstaigos lėšomis.
Rugsėjo 26 d. po pietų suorganizavome sportinį renginį visiems darželio vaikams ir jų tėvams įstaigos kieme. Renginio tikslas – skatinti visus aktyviai judėti, sportuoti ir džiaugtis aktyviu gyvenimu. Sportinio renginio kulminacija – dalyvių bėgimas aplink darželį ir medalių įteikimas. Viso renginio metu jautėsi džiugi, linksma dalyvių nuotaika. Darželio pedagogės mano, kad šis renginys puikiai pavyko ir taps tradicija lopšelyje-darželyje „Gandriukas“.

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Rūta Stankevičienė

  Pasivaikščiojimas po Ramygalą

Rugsėjo 22 d.—Tarptautinė diena be automobilio. Paminėdami šią dieną, lopšelio–darželio „Gandriukas“ „Drugelių“ ir „Kiškučių“ grupių ugdytiniai išėjo pasivaikščioti po savo gimtąjį miestą. Apžiūrėjo paminklinę kompoziciją Vyčio partizanams atminti, paminklinį akmenį Ramygalos vardo paminėjimui, Lietuvos tūkstantmečio ąžuolyną bei parke esančias skulptūras. Parke pažaidė įvairių žaidimų, pasigrožėjo patvinusia Upyte. Išvykos metu saugaus eismo taisykles priminė visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Jolanta Grakauskienė. Vaikai dovanų gavo po atšvaitą. Nors grįžo truputį pavargę, tačiau pilni įspūdžių.

Auklėtojos Laimutė Rasalskienė, Neringa Rimkienė

  Išvyka į biblioteką

Rugsėjo 13 d. „Kiškučių“ grupės ugdytiniai, tėveliai dalyvavo projekte „Biblioteka augina skaitytoją: Maminukų akademija“– inovatyvūs skaitymo skatinimo edukaciniai užsiėmimai vaikams Ramygalos bibliotekoje. Su vaikučiais bendravo, žaidė projekto organizatorė Laura Čekanauskienė, savanorė iš Vengrijos Melinda Bogdan ir bibliotekos darbuotojos Audronė Kaupienė, Marytė Čeponienė. Į darželį grįžome pilni įspūdžių ir smagiai nusiteikę, pasipuošę įvairiais piešiniais ant rankų.

Auklėtoja metodininkė Laimutė Rasalskienė

  Rugsėjo 1-oji „Gandriuko“ darželyje

„Gandriuko“ mažieji labai smagiai sutiko pirmąją dieną darželyje dainuodami ir šokdami. Naujoji kaštonų estrada atlaikė išbandymą. Linksmybės virto meilės pliūpsniu darželiui. Visi–dideli ir maži–su šiltais linkėjimais apkabino darželį.

  Grupių sąrašai 2017-2018 mokslo metams
  „Kodėlčiukų“ išleistuvių šventė

Saulėtą priešpaskutinę pavasario dieną priešmokyklinės grupės auklėtiniai į darželį skubėjo pasipuošę. Ši diena darželyje jiems ypatinga. Ji – paskutinė.
Darželyje praleistos dienos buvo įdomios – daug tyrinėta ir atrasta, daug sužinota, daug šokta ir dainuota.
Šventės metu darželio direktorė įteikė vaikams priešmokyklinio ugdymo baigimo diplomus ir palinkėjo sėkmės mokykloje.
Didžiausios sėkmės ir naujų patyrimų linkime ir mes – jūsų auklėtojos Laima ir Rūta.

  Šeimos šventė

Šeima- saugumo ir laimės vieta, pagrindinė svarbiausia vertybė. Gegužės 25 dienos popietę į darželį skubėjo „Drugelių“ grupės vaikų tėveliai, broliai ir sesės. Vaikučiai juos pakvietė į šeimos šventę ir dovanojo daineles, eilėraštukus, visi kartu šoko ratelius. Nors oras lauke nelepino, tačiau nuotaiką pakėlė įdomios, linksmos rungtys, futboliuko žaidynės. Pasportavę visi pasistiprino Gandriuko laužavietėje iškeptomis dešrelėmis.
Ačiū visiems už aktyvų dalyvavimą.

Auklėtojos Laimutė ir Vilma

  Buvusių auklėtinių koncertas

2017 m. gegužės 15 d. į mūsų įstaigą atvyko buvę auklėtiniai, kurie jau metus ar daugiau lanko muzikos mokyklą. Jie darželio „Gandriukas“ vaikams parodė puikų koncertą, o mes pasidžiaugėme taip išaugusiais ir patobulėjusiais vaikais.

Direktorės pavaduotoja ugdymui Rūta Stankevičienė

  Išvyka pas alpakas

Balandžio 25 d. „Ežiukų“ ir „Drugelių“ grupių vaikučiai vyko į Panevėžio r., Medikonių kaime esantį alpakų ūkį. Kartu važiavo ir būrelis mamyčių.
Alpakų augintoja R. Meleškienė papasakojo, iš kur jos atkeliavo, kuo jas maitina, kam naudojama vilna. Vaikai maitino jas iš savo delniukų, glostė, aptarinėjo, kokia minkšta ir švelni jų vilna. Na, o alpakiukas Šnekutis dosniai visus apdalino savo „bučiniais“. Pabendravę su alpakomis visi užkandžiavome ir dalinomės patirtais įspūdžiais. Nors oras ir nelepino, lijo ir pūtė žvarbokas vėjas, visi grįžome puikios nuotaikos.

Neringa Rimkienė
Laimutė Rasalskienė

  Velykiniai margučiai

Velykoms artėjant, „Kiškučių“ ir „Kodėlčiukų“ grupės vaikučiai apsilankė klube „Savos erdvės“ ir dalyvavo edukacinėje programoje „Kiaušinių marginimas vašku“. Dailės mokytoja Laima supažindino su lietuvių liaudies Velykų tradicijomis, papasakojo apie vaško savybes, parodė, kaip dažomi kiaušiniai vašku. Smagu, kad ir mamos noriai dalyvauja išvykose.

Auklėtojos Diana ir Laima

  Vaidiname pasaką

Kovo 3 d. „Drugelių“ grupės vaikučiai ir tėveliai smagiai praleido popietę. Pažiūrėję vaikų vaidinamą pasaką „Pirštinė“, tėveliai suvaidino mažiesiems žiūrovams jų vaidintą pasaką, suteikdami jiems daug džiaugsmo ir smagių akimirkų.

Auklėtoja metodininkė Laimutė Rasalskienė, vyr. auklėtoja Vilma Vienažinienė

  Kaip padėti vaikui?

Balandžio 3d. darželyje viešėjo Panevėžio r. Pedagoginės psichologinės tarnybos socialinė pedagogė Edita Kazlauskienė. Tėvai ir darželio darbuotojai turėjo galimybę pasiklausyti paskaitos tema: „Patyčios darželyje? Kaip padėti vaikui?“, užduoti asmeninius klausimus.
Dėkojame lektorei ir visiems, radusiems laiko apsilankyti paskaitoje.

VGK pirmininkė G. Dūdienė

  „Klausau ir seku pasaką“

Pasaka – trumpas, fantastinis, pamokantis, nesudėtingo turinio kūrinys su laiminga pabaiga. Šiam žanrui būdingi stebuklai, pasivertimai, pasakiški daiktai, pasakiški veikėjai, veiksmo, laiko ir vietos spalvingumas. Pasakose ypatingai atskiriami teigiami ir neigiami kūrinio veikėjai. Įrodyta, kad vaikai, kuriems buvo sekamos ar skaitomos pasakos, užauga kūrybingesni.
Balandžio trečiosios dienos rytą būrelis priešmokyklinukų keliavo į Ramygalos gimnaziją, kur vyko logopedės J. Pakšytės organizuotas rytmetis „Klausau ir seku pasaką“. Gimnazijos vaikai suvaidino pasaką „Saulė ir mėnulis“. Darželio vaikai prisistatymui sekė pasaką be galo apie žvirblį. Buvo smagu kurti visiems kartu, prisiminti, iš kurių pasakų atkeliavo veikėjai ar daiktai...
Priešmokyklinio amžiaus vaikai iš anksto ruošėsi renginiui ir labai laukė, kada nueis į gimnaziją. Renginys kitoje aplinkoje – būdas nutiesti bendradarbiavimo tiltus tarp mokyklos ir darželio, pažinti tai, kas nepažįstama: naujas erdves, būsimus mokytojus, pagalbos mokiniui specialistus. Panašūs renginiai jau tapo tradicija, kurią tikimės puoselėti ir ateityje.

Logopedė G. Dūdienė

  Šventinė savaitė – „Pavasaris ant gandro sparnų“

Kovo 27 – 31 dienomis lopšelis–darželis „Gandriukas“ šventė vardadienio šventę „Pavasaris ant gandro sparnų“. Kiekvieną dieną auklėtinių laukė linksmos pramogos. Pirmadienį vyko „Gandriečių“ varžytuvės. Jų metu kiekviena grupė turėjo paruošti trumpą prisistatymą, skambėjo dainos, buvo menamos mįslės, visi kartu šoko linksmus ratelius apie gandrą. Antradienį auklėtinių laukė dovana – išvyka į Lėlių vežimo teatrą. Čia jie žiūrėjo spektaklį „Senosios burtininkės dovana“. Trečiadienį į darželį su dovanomis atskubėjo draugai – Ramygalos gimnazijos trečiokai. Draugų dovana buvo linksma ir labai netikėta – kiekviena grupė gavo po kibirėlį varlyčių – kaip tikriems gandriukams, alkaniems po tolimos kelionės į gimtinę. Vėl visi kartu smagiai šoko ir dainavo. Didiesiems draugams buvo smagu prisiminti darželio laikų daineles, kartu pašokti. Išlydėjus vienus draugus, visų laukė dar vienas smagus virtualus pasimatymas per „Skype“ su kitais draugais iš Ukmergės lopšelio–darželio „Nykštukas“. Išklausėme draugų pasveikinimą, padainavome vieni kitiems, pasimojavome ir sutarėme dar pasimatyti. Ketvirtadienį auklėtinių vėl laukė staigmena – vaikučiams vaidino jų tėveliai. Jie kartu su darželio direktore suvaidino spektaklį „Vilkas ir septyni ožiukai“. Kiek džiaugsmo buvo vaikams, pamačius, kad aktoriai jų tėveliai. Spektaklis visiems labai patiko. Paskutinę dieną – penktadienį visi ruošėsi nuo pat ryto. Vaikai džiaugėsi sulaukę šventinio torto. Pasipuošę pačių gamintais gandriukais ir spalvingais balionais, išžygiavo į miestelį. Buvo labai smagu šventinę nuotaiką dovanoti ir visiems Ramygalos gyventojams:
Mes gandriukai, mes gandrai,
Sparnais mojame plačiai,
Aukštai sukame lizdus,
Kviečiame pas mus vaikus.

Šventės organizavimo darbo grupė

  Edukacinė programa „Grūdo virsmas“

„Kiškučių“ grupės savaitės temą „Duonutės kelias“ apibendrino išvyka į Senąjį Ramygalos malūną, kuriame vaikai dalyvavo edukacinėje programoje „Grūdo virsmas“. Jos metu vaikai krosnyje kepė bandeles, vaikščiojo su malūnininku Jonu po malūną, stebėjo, kaip malami grūdai, patys bandė malti akmeninėmis girnomis.
Į darželį vaikai grįžo pilni įspūdžių ir nekantravo paskanauti savo keptų bandelių.

Auklėtoja Diana

  „Mano tėveliai gali“

„Kodėlčiukų“ grupėje 2017 m. kovo 1-10 d. vyko grupės projektas „Mano tėveliai gali“. Vaikų mamytės siuvo rūbelius lėlėms, o tėveliai gamino šaukštų teatrą. Džiugu, kad tėveliai atnešė savo rankdarbių į parodą „Darbščios tėvelių rankos“. Projekto baigiamasis renginys buvo „Šeimų kovos“. Labai dėkojame šeimoms, aktyviai dalyvavusioms renginyje.

„Kodėlčiukų“ grupės auklėtojos Rūta ir Laima

  Išvyka į priešgaisrinę tarnybą

„Kiškučių“ grupės vaikučiai apsilankė Ramygalos m. priešgaisrinėje tarnyboje. Ugniagesiai Albinas ir Raimondas supažindino vaikus su ugniagesio profesija. Jie parodė darbo įrankius, kuriuos naudoja gelbėjant ne tik žmones, bet ir gyvūnus. Vaikai sužinojo, kad ugniagesio profesija labai svarbi ir net pavojinga. Vaikai džiaugėsi, kad jiems leido pasėdėti ugniagesių automobilyje, pasimatuoti šalmus.
Vaikai prižadėjo niekada be suaugusiųjų neimti degtukų, o pamačius gaisrą skambinti 112.

Auklėtoja Diana

  Viktorina „Sukam sukam galveles“

Kovo 7 d. „Gandriuko“ komanda dalyvavo Panevėžio rajono priešmokyklinio amžiaus vaikų viktorinoje „Sukam sukam galveles“. Ieva, Ugnė, Kristupas ir Dovydas pasirodė puikiai, užduotis gliaudė kaip riešutėlius. Dėkojame Dembavos lopšeliui-darželiui „Smalsutis“ už linksmai praleistą laiką ir dovanėles.

Logopedė Gitana Dūdienė, auklėtoja Rūta Stankevičienė

  Paroda, skirta Vasario 16-ajai paminėti

2017 metų vasario mėnesį mūsų įstaigoje vyksta paroda „Geltona, žalia, raudona“, skirta Lietuvos valstybės atkūrimo dienai paminėti. Darželio vaikai kūrė įvairius piešinius ir darbelius, susijusius su Lietuvos valstybės simbolika. Paroda puošia vidines darželio erdves.

Auklėtoja Donata Magylienė

  Vėlimo valanda klube „Savos erdvės“

Vasario 14 dieną „Kodėlčiukų“ ir „Kiškučių“ grupių vaikai apsilankė Ramygalos klube „Savos erdvės“. Namų šeimininkė mokytoja Laima Kiškienė supažindino vaikus su vilna, jos savybėmis ir vėlimo technika. „Kodėlčiukų“ grupės vaikai pasidarė muilo plaušinę, o „Kiškučių“ grupės vaikai nuvėlė kamuoliukus, iš kurių darželyje gamins paukštelius.
Vaikams veiklos klube labai patinka, todėl suplanavome prieš Velykas, kartu su tėveliais, pasimokyti vašku marginti kiaušinius.

Auklėtojos Laima ir Diana

  Pasipuošk trispalve

Nuo pat ryto darželis puošėsi trimis spalvomis, ruošdamasis VASARIO 16-AJAI. Šia proga vyko smagus renginys “PASIPUOŠK TRISPALVE”, kurio metu kalbėjome apie Lietuvą, Ramygalą. Vaikai deklamavo eilėraščius apie gimtinę, dainavo ir šoko liaudiškas dainas bei šokius, kūrybingai margino trispalves, kuriomis pasipuošėme darželio salę, grupes. Žinoma, kokia šventė be dovanų. Dalyviai gavo spalvotas padėkas, vaišinosi lietuviškais sausainiais. Renginyje dalyvavo ne tik vaikai, bet ir darželio darbuotojai. Jie sukūrė visą renginį vainikavusį eilėraštį:
“Pasipuošk trispalve”
Kiekvienas vaikas –
Tai mažytė Lietuva.
Kiekvieno vaiko
Trispalvė širdyje.
Tavo šalis – Lietuva,
Saugok ją,
Prisimink,
Pasipuošk trispalve.

Auklėtojos: Arnė Budavičienė ir Raimonda Stasiukonytė.

  Vilnos vėlimas

Sausio 24 d. „Drugelių“ grupės ugdytiniai, lydimi auklėtojų Laimutės Rasalskienės, Vilmos Vienažinienės ir auklėtojos padėjėjos Larisos Poddubnienės, lankėsi Ramygalos klube „Savos erdvės“. Mokytoja Laima Kiškienė trumpai supažindino su vilnos savybėmis ir parodė, kaip velti kamuoliukus. Vaikučiai nusivėlė po kelis įvairaus didumo kamuolius. Iš jų pasidarė senius besmegenius.
Vaikučiai ir auklėtojos nuoširdžiai dėkoja mokytojai už suteiktą galimybę padirbėti su vilna.

Auklėtoja metodininkė Laimutė Rasalskienė

  Linksmosios estafetės 2017

2017 m. sausio 24 d. mūsų darželio priešmokyklinės grupės komanda „Gandriukai“ vyko į Dembavos lopšelį-darželį „Smalsutis“ dalyvauti estafečių varžybose. „Gandriukai“ buvo labai aktyvūs, greiti ir susikaupę. Mūsų komanda varžybose užėmė II vietą. Pasidžiaukime estafečių akimirkomis.

Direktorės pavaduotoja ugdymui Rūta Stankevičienė

  Sausio 13-osios minėjimas

Ji čia, čia – mūsų Lietuva,
Ji čia – gimtoji žemė.
Jinai, kaip niekados, sava,
Jinai, kaip niekados, gyva,
Jinai, kaip niekados, laisva,
Šventa lietuvių žemė.
Sausio 13-osios rytą darželio vaikučiai prisijungė prie akcijos „Atmintis gyva, nes liudija“ ir uždegė žvakeles tiems, kurie žuvo už Lietuvos Nepriklausomybę.
Vaikai, segėdami mėlynas neužmirštuoles, rinkosi į metodinį kabinetą, kur giedojo mūsų valstybės himną, tylos minute pagerbė žuvusius, klausėsi Miglės Nargėlaitės pasakos „Pasaka apie Sausio 13 dienos įvykius“, žiūrėjo filmuotą medžiagą apie nepamirštamos dienos įvykius Lietuvoje. Buvo uždegtos 14 žvakučių Lietuvos didvyriams atminti.
Auklėtoja metodininkė Laimutė Rasalskienė,
pavaduotoja ugdymui Rūta Stankevičienė

  Kalėdinis koncertas senelių globos namuose

Gruodžio 22 d. „Kodėlčiukų“ ir „Drugelių“ grupių vaikučiai su muzikos vadove Zita Jakštiene skubėjo į Ramygalos senelių globos namus. Mažieji nešė seneliams ne tik eilėraštukus, daineles ir ratelius, bet ir paruoštas mažas dovanėles –su tėveliais darytus kalėdinius atvirukus bei Kamilės mamytės keptus grybukus.
Šventinis pasirodymas seneliams labai patiko, o mažieji artistai pažadėjo dar sugrįžti.

Auklėtojos Laima Rudzinskienė ir Laimutė Rasalskienė

  Kalėdoms artėjant

Šis prieššventinis laikotarpis Panevėžio r. Ramygalos lopšeliui-darželiui „Gandriukas“ ypatingas, nes pirmą kartą darželinukai pakviesti papuošti kalėdinę eglutę Ramygalos Šv. Jono Krikštytojo bažnyčioje.
Vaikai, padedami Justinos tėčio, kuris dirba vargonininku šioje bažnyčioje, išsirinko gražiausią žaliaskarę, padabino ją žaisliukais. Kai ateis šventės, jie savo artimiesiems galės parodyti pačių puoštą eglutę ir pasidžiaugti prisidėję prie kalėdinės nuotaikos kūrimo Ramygalos miesto bendruomenei.

Panevėžio r. Ramygalos lopšelio-darželio „Gandriukas“ bendruomenė

  Kalėdinis aukcionas

Kaip ir kiekvienais metais, lopšelio-darželio „Gandriukas“ bendruomenė prieš Kalėdas rinkosi į Kalėdinį aukcioną. Šventinį vakarą pradėjo priešmokyklinės grupės dainorėliai, padovanoję vakaro svečiams skambias daineles. Darželio direktorė Alma Simonavičienė svečiams ir darbuotojams priminė svarbiausius besibaigiančių metų darželio įvykius, pasidžiaugė sėkmėmis. Aukciono metu buvo surinkti 683 eurai, kuriuos planuojame skirti lauko edukacinėms erdvėms tobulinti.

Direktorė Alma Simonavičienė